3. ЦСКА удари Локо (Пд) с 2:0, Пенев пуска младите, Тошев вкарва

ЦСКА удари Локо (Пд) с 2:0, Пенев пуска младите, Тошев вкарва

Отборът на ЦСКА постигна сравнително лесна победа с 2:0 над Локомотив (Пловдив) в 3-ата си контрола в Албена. Футболистите на Димитър Пенев тотално надиграха своя съперник и напълно заслужено стигнаха до успеха. Головете за "армейците" отбелязаха латвиецът Виктор Морозс и младият нападател на отбора Мартин Тошев от дузпа.

Мачът започна с натиск на ЦСКА и още в 1-ата минута Саидходжа пусна към Тонев, но ударът на младока бе неточен. В 5-ата минута Минев проби по десния фланг и и центрира към Саидходжа, но ударът на нападателя бе неточен.

В 20-ата минута "армейците" поведоха в резултата, след като Морозс засече центриране на Александър Тонев в наказателното поле и изведе тима си напред в резултата. В 25-ата минута пловдивчани регистрираха първия си удар в посока на вратата на ЦСКА, но шутът на Писаров рикушира в бранител на "червените".

През второто полувреме Димитър Пенев смени целия състав и в игра се появиха младите Чипев, Тошев и Виданов които не получаваха много шанс за изява в предишните контроли.

В 55-ата минута Бранеков получи контузия в бедрото и бе заменен от Узунов. В 69-ата минута Алауса засече центриране с глава, но ударът му бе неточен.

Натискът на "червените" продължи и в 73-ата минута Руи Мигел стреля опасно с глава, но топката мина на сантиметри от пазената от Акалски врата.

В 81-ата минута съдията Кольо Данеч отсъди дузпа за ЦСКА за нарушение на Трифонов срещу Тошев и младият нападател на "червените" удвои преднината за своя отбор и на практика оформи крайното 2:0.

ЦСКА: Петров, Минев, Бранеков, Иванов, Машадо, Тонев, Янчев - к, Морозс, Силва, Маркиньос, Саидходжа (Беконо, Караджов, Виданов, Узунов, Георгиев, Омодиагбе, Чипев, Тошев, Алауса, Маркес, Руи Мигел, Гунлаугсон)

Локомотив (Пловдив): Акалски, Мечечиев, Николов, Трифонов, Йошев, Караманов, Милотинович, Писаров, Тодоров, Том, Делибашич (Чернев, Лазаров, Данов, Кики, Марчев, Илиев, Стойчев)

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение