3. ЦСКА води с 1:0 на Локомотив (Пд) на почивката

ЦСКА води с 1:0 на Локомотив (Пд) на почивката

Шампионите бяха пълен господар през първата част и взеха заслужен аванс след гол на Морозс в 20-ата минута.

ЦСКА води с 1:0 на Локомотив (Пд) на почивката, в мача от първа група на турнира "Алена Къп".

Двубоят започна с натиск на столичани, които можеха да поведат още в първите минути. В 5-ата минута Минев проби по дясното крило и центрира към бившия си съотборник в Ботев (Пд) Саидходжа, но ударът на нападателя с глава бе неточен.

В 13-ата минута отново Саидходжа се озова на чиста позиция, но излезнал сам срещу вратаря Акалски, би в тялото му. Все пак в 20-ата минута ЦСКА поведе. Тогава Минев поде нов пробив, пусна към Тонев, който от своя страна центрира към Морозс и латвиецът бе безпощаден - 1:0.

В края на първата част "армейците" можеха да отбележат втори гол, но Маркиньос се засуети в наказателното поле на пловдивчани и топката бе избита от защитниците на Локо.

В самия край на полувремето бразилецът пусна към Саидходжа, но нападателят не успя да засече топката. Така тимът от града под тепетата се размина само с един гол в своята врата, а стражът на ЦСКА Ивайло Петров изигра едни от най-спокойните 45 минути в кариерата си.

Стартови състави:

ЦСКА: 27. Петров 52. Минев 13. Бранеков 10. Иванов 84. Машадо 5. Янчев - к 32. Морозс 28. Маркиньос 33. Силва 24. Тонев 99. Саидходжа

Локомотив (Пловдив): 1. Акалски 2. Мечечиев 4. Николов 3. Трифонов 25. Йошев 7. Караманов 10. Милотинови 18. Писаров 17. Тодоров 20. Том 9. Делибашич.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение