3. ЦСКА взе среброто в А група след трудно равенство срещу Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Петров игра силно, но не преодоля стража на гостите в последния си мач за „червените”

ЦСКА завърши сезона в А група с трудно равенство с Локомотив (Пловдив). Двубоят от последния 40-и кръг се изигра на стадион „Българска армия” пред около 2500 зрители и завърши 1:1. Така, "червеите" заемат второто място в крайното класиране и ще вземат сребърните медали.

До този развой на събитията се стигна, след като Левски победи Литекс с 1:0 в Ловеч и благодарение на по-добрите показатели на ЦСКА в преките двубой, "оранжевите" ще завършат трети.

Голмайстор за гостите от Пловдив стана Спас Делев. Това беше негов дебютен гол с екипа на „черно-белите”. Изравнително попадение бе дело на Тони Силва късно във второто полувреме. „Червените” направиха куп пропуски, като основна заслуга за това имаше и вратаря Йордан Господинов.

Мартин Петров изигра последния си мач с екипа на ЦСКА. Той игра час, като бе заменен от младия Антон Карачанаков. Срещата беше и последна и за главния съдия Христо Ристосков в професионалния футбол.

Двубоят започна в умерено темпо, като футболистите на ЦСКА владееха повече топката. „Червените” създадоха първата по-опасна ситуация за частта още в 6-ата минута, но Емил Гъргоров не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Йордан Господинов. Гостите от Пловдив разчитаха предимно на статични положения и на контраатаки. „Армейците” постепенно вдигаха оборотите и пропуските пред вратата на „смърфовете” заваля един след друг.

Ветеранът Мартин Петров имаше огромно желание да запише попадение, игра много активно и създаде куп грижи на бранителите в черно-бели екипи, но късметът не беше на негова страна. Трябва да се отбележат и много стабилните изяви на Господинов, който за първите 45 минути сякаш беше заключил вратата си.

Стратегията на гостите в крайна сметка проработи и в 29-ата минута бившият футболист на ЦСКА Спас Делев откри. Той бе изведен много добре с пас от дълбочина, пое на гърди и с плътен удар  по земя не остави шансове на Райс Мболи. Това беше и дебютен негов гол с екипа на пловдивчани. Секунди след това Ивайло Чочев се озова сам срещу вратаря, но стреля встрани.

Футболистите на Стойчо Младенов като че ли бяха пренавити и въпреки видимото си превъзходство в действията им се виждаше липса на концентрация, особено в решителния завършващ момент на атаките. До края на полувремето последваха още няколко много опасни ситуации, но за тяхно съжаление без резултата.  След всеки следващ пропуск нервността в играта на „червените” футболисти ставаше все по-голяма.

През второто полувреме ситуацията на „Армията” не се промени. „Армейците” продължиха да диктуват темпото и да създават опасни ситуации една след друга, бранителите на Локо (Пловдив) действаха често разсеяно, но въздесъщият Господинов правеше силно спасяване след силно спасяване.

Младенов извърши смени, които се оказаха сполучливи. Те внесоха повече ри с успореден на голлинията пас Тони Силва, който не сгреши от около 2-3 метра и възстанови равенството.

До края на срещата "червените" направиха всичко възможност да осъществят пълен обрат, но така и не успяха. Равенство и куп пропуски за ЦСКА за финала на сезона.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)