3. ЦСКА закри "Армията" с 2:2 с Черно море (видео)

ЦСКА закри "Армията" с 2:2 с Черно море (видео)

Гол на Адемар в 82-ата минута отне победата на ЦСКА

ЦСКА и Черно море завършиха 2:2 в мач без значение от 29-ия кръг на родната ни „А” група. „Армейците” не успяха да зарадват седемте хиляди зрители, дошли да почетат последния мач на тима на стадион „Българска Армия”.

„Моряците” поведоха в резултата в 9-ата минута от дузпа чрез Юруков. "Червените" можеха да изравнят, след като Димов игра с ръка в наказателното поле на Черно море, но Гранден пропусна от бялата точка. В 80-ата минута ЦСКА стигна до обрат след гол на Александър Александров, но радостта бе за кратко, защото Адемар се разписа в 82-ата.

Мачът започна по много неприятен начин за домакините от ЦСКА. Защитата на „армейците” изпусна Адемар, който бе фаулиран в наказателното поле от Трифонов и реферът Георги Йорданов показа бялата точка. Зад топката застана бившият армеец Йордан Юруков, който не сбърка и разпечата мрежата на Иван Караджов за 0:1 в 9-ата минута.

Червените се хвърлиха в атака, за да изравняват резултата и също получиха възможността да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Даниел Димов игра с ръка в наказателното поле на гостите. Маркиньос центрира към Гранден, но преди топката да стигне до французина бе спряна от ръката на Димов. С отговорната задача се нагърби Гранден,  но ударът му бе отразен от Илко Пиргов, а след това топката бе изчистена от защитник на моряците.

След като ЦСКА изпусна дузпата играта се успокои за около 20 минути, но по-късно отново добрата възможност бе пред вратата на Пиргов. „Армейците” имаха възможността да изпълнят пряк свободен удар фронтално на вратата. Делев стреля, но отново вратарят на „моряците” се намеси решително и изби топката.

Второто полувреме отново започна под диктовката на ЦСКА. Още в 49-ата минута Делев получи добро центриране в наказателното поле и стреля с глава, но топката мина на метър над гредата. След това "армейците" изпълниха нов свободен удар, но отново не успяха да се разпишат.

Попадението дойде в 60-ата минута, когато Спас Делев бе сменен с Руи Мигел. Португалецът вкара при първото си докосване на топката. Маркиньос качи топката на главата на Мигел, който не сбърка и направи резултата 1:1.

Атаките на ЦСКА продължиха и след гола, като играчите на Адалберт Зафиров все пак стигнаха до обрата. Резервата Петре центрира в наказателното поле на „моряците” и в първия момент топката бе избита високо нагоре, но след това Александър Александров си отбеляза нелеп автогол.

Радостта на „армейците” траеше само за една минута, след като Сашо Александров проби добре и центрира в наказателното поле, след което Адемар се разписа с глава -2:2. Така завърши и срещата, като „армейците” могат да съжаляват, защото Маркиньос пропусна да се разпише в последните минути на мача, след като не уцели топката на празна врата.

С тази точка червените гарантираха втората си позиция и са с актив от 58 точки – 4 пред третия Левски. Черно море остава на седма позиция с актив от 45 точки.