3. Уникален Жуниньо извоюва нова победа за Славия - 2:0 срещу Локо (Пд)

Уникален Жуниньо извоюва нова победа за Славия - 2:0 срещу Локо (Пд)

Два гола на блестящия бразилски нападател Жуниньо донесоха нова категорична победа на Славия в последния мач от 14-ия кръг на „А” група. Футболистите на Вили Вуцов се наложиха с 2:0 над Локо (Пловдив), а Жуниньо записа в актива си пет гола за два поредни мача.

По взаимна договорка срещата се игра на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча Купел, тъй като „смърфовете” изтърпяват наказание.

Двете попадения бяха отбелязани в 60-ата и 70-ата минута на мача.

Символичните гости започнаха по-активно срещата, която се игра при студено време пред около 100-тина зрители. Тимът на Вили Вуцов бе по-добрият на терена и по-често поглеждаше към противниковата врата.

Първия си по-сериозен пропуск „белите” допуснаха в 9-ата минута, когато Жуниор надбяга защитата на Локо и преодоля вратаря, но не успя да си спре топката и да я изпрати в опразнената врата. Десет минути по-късно Роберт Петров центрира в наказателното поле на Локо, Галин Иванов засече с глава, но топката излезе в аут.

„Смърфовете” от своя страна реализираха първото си положение в 24-ата минута, когато Сингбо пусна към Милотинович, но неговият шут изпрати топката на сантиметри от десния страничен стълб.

Като цяло играта през първата част бе вяла и броят на нарушенията надвишаваше този на головите положения. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с малко повече живец, като в 49-ата минута опасен шут на Атанас Димитров изпрати топката встрани от дясната греда на Ставрев. Две минути по-късно Тиаго стреля от фаул, но топката се удари в построената стена, след което бе изчистена.

Първият гол в мача дойде в 60-ата минута, след като Галин Иванов напредна отдясно, финтира Йошев и пусна към Жуниньо, който разстреля Ставрев за 1:0. Точно десет минути по-късно техничният бразилец получи пас от дълбочина, спря си топката с фамозна техничност и пробяга около десетина метра, за да я изпрати за втори път в мрежата на Ставрев. Така Жуниньо записа пет попадения само за два мача.

До края на мача пловдивчани се мъчеха със сетни сили да опазят вратата си от трети гол, който щеше да направи разгрома им още по-категоричен. Славия показа лице, което феновете искат да виждат и записа втора поредна победа.

16.  Ботев (Пд) 6  14  10  10 - 31 -21

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо