3. В ДЕРБИТО: ЦСКА надви ЦСКА 1948 с шедьовър на Матей (ВИДЕО+СНИМКИ)

В ДЕРБИТО: ЦСКА надви ЦСКА 1948 с шедьовър на Матей (ВИДЕО+СНИМКИ)

Три принудителни смени за Стойчо Младенов, тимът посреща паузата на седем точки от Лудогорец

ЦСКА сложи край на серията си от издънки с 1:0 срещу ЦСКА 1948 на "Българска Армия" в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. В герой за тима на Стойчо Младенов се превърна капитанът Юрген Матей, който отбеляза фантастично попадение преди почивката. "Червените" изпуснаха още няколко добри възможности, а гостите не успяха да ги накажат. Така ЦСКА посреща паузата за националните отбори на второ място с 26 точки. Лидер е Лудогоред с 33. Шампионите обаче имат мач повече.

Проблемите за Стойчо Младенов започнаха още преди мача. Оказа се, че Томас Лам няма да може да започне двубоя заради травма. Неговото място сред титулярите зае Карол Метс, а Пламен Гълъбов попълни групата.

Въпреки това домакините започнаха по активно, владееха топката и в 8-ата минута Амос Юга отправи първия точен изстрел в мача. Изпълнението му обаче не затрудни Даниел Наумов. Две по-късно вратарят на гостите скочи най-високо при центриране в наказателното поле и боксира топката, която обаче попадна във Вилдсхуд, който я прати високо над вратата.

В 19-ата минута гостите имаха шанс да поведат. Центриране от фаул на Галин Иванов в наказателното поле беше засечено от Димитър Пигров. Защитникът нанесе хубав изстрел с глава, но Бусато се справи. В 25-ата крилото на ЦСКА Георги Йомов получи извеждащ пас отдясно и пробва изстрел, който обаче мина встрани от вратата на Наумов.

Малко след това Юга опита центриране, но след рикошет в крака на Петров топката се насочи към горния десен ъгъл на Наумов, който прояви страхотен рефлекс и изби. В 30-ата минута ЦСКА поведе. След изпълнение на тъч Брадли Мазику подаде на Юрген Матей. Нидерландецът пое топката и с мощен удар от над 30 метра матира стража на гостите.

В минутите след гола на Стойчо Младенов му се наложи да прави нова принудителна смяна. Ахмед Ахмедов се контузи и на негово място се нояви Калоян Кръстев. В 37-ата минута пък Йомов принуди съперниковата отбрана да сгреши, но след рикошет в защитник ударът му мина над вратата. При изпълнението на корнера топката отново стигна до Йомов и този път гредата спаси гостите.

В ответната атака Галин Иванов опита да изненада Бусато с изстрел от далечно разстояние, но не успя да намери очертанията на вратата.

Галин Иванов можеше да изравни в началото на второто полувреме, но ударът му беше отразен от вратаря на ЦСКА. В 52-ата минута Крум Стоянов беше изведен очи в очи с Бусато, който обаче отново не позволи да бъде преодолян.

Час след началото на мача Греъм Кери намери Вилдсхут на границата на наказателното поле. Нидерландецът стреля по диагонала, но над напречната греда.

В 73-ата минута Стойчо Младенов извърши трета принудителна смяна. Вион влезе вместо получилия травма Турицов. Само 180 секунди по-късно домакините си изработиха нова възможност за попадение след пас на Юга към Кръстев, резервата на червените шутира, а Наумов спаси. Две по-късно Калоян Кръстев бе изведен отлично в наказателното поле на съперника. Нападателят стреля силно, но Даниел Наумов спаси. Секунди след това Георги Йомов нахлу в пеналта и опита подаване по земя. Наумов изби с крак, като топката достигна до Йоан Баи, който от няколко метра не уцели пазната врата.

Малко след това Тибо Вион изведе Баи сам срещу Наумов, но и този път ударът му мина покрай десния страничен стълб и излезе в аут. В добавеното време Георги Йомов на два пъти имаше шанс да удвои преднината на своя тим, но късметът му обърна гръб и в крайна сметка "червените" се поздравиха с напълно заслужена победа.

ЦСКА - ЦСКА 1948 1:0

1:0 Матей (30)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай, 20.Карол Метi, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 23. Ахмед Ахмедов.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 6. Деян Лозев, 9. Денислав Ангелов, 25. Георги Ангелов, 33. Галин Иванов, 20. Ангел Бастунов, 37. Емил Мартинов, 77. Крум Стоянов, 87. Симеон Петров, 18. Ивайло Чочев

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА