3. В Кърджали: Арда отвя Хебър и влетя в топ 5 (ВИДЕО)

В Кърджали: Арда отвя Хебър и влетя в топ 5 (ВИДЕО)

Четвърта поредна загуба за хората на Любо Пенев

Арда постигна трета последователна победа във футболната ни efbet Лига, след като спечели с 3:1 домакинството си на Хебър (Пазарджик) от 10-ия кръг.

В Кърджали се разписаха двамата централни нападатели на домакините – Тонислав Йорданов (18) и заменилият го Преслав Боруков (76), както и друга резерва – Христо Митев (85).

Последният вкара красив гол с едно от първите си докосвания до топката, за всички попадения асистира Абубакар Тунгара, докато за гостите точен бе голмайсторът им през сезона Георги Николов (70).

Попадението му обаче се оказа утешително, тъй като Хебър записа 4-а поредна загуба и остана без победа в официален мач срещу Арда с 11 точки, докато домакините вече имат 16 в своя актив и изместиха ЦСКА 1948 от 5-ото място във временното класиране.

В първия четвърт час гостите от Пазарджик бяха по-активни и Умар Сако допусна груба грешка още във 2-ата минута на мача, след което извърши нарушение срещу Георги Николов и защитникът на Арда получи жълт картон.

Хебър сгреши при разиграването в своята половина в 12-ата минута. Иван Тилев отне топката, след което подаде към Абубакар Тунгара, който стреля от дъгата на наказателното поле, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Петър Дебърлиев.

Арда Кърджали поведе с 1:0 в 18-ата минута. Тунгара отне топката от Стилиян Тисовски, който допусна груба грешка. След това Тунгара пусна отличен извеждащ пас към Тонислав Йорданов, който прехвърли Петър Дебърлиев и прати топката във вратата му.

Тунгара получи добра възможност и сам да запише името си при голмайсторите в 43-ата минута. Той беше изведен с пас от центъра от Юруков, тръгна на скорост. Малийският атакуващ халф надбяга без проблеми Мартин Михайлов и Жоао Сеско, но се затвори до аутлинията и спечели само ъглов удар.

Гостите от Хебър пък максимално улесниха Арда, тъй като за цялото първо полувреме не отправиха нито един удар към вратата на Анатоли Господинов.

Хебърци опитаха промени в началото на второто полувреме и играта им стана по-остра. Но в 51-ата минута Арда можеше да удвои, което не се случи заради спасяването на удара на Тунгара от вратаря Дебърлиев. Хебър отговори чрез резервата Кабов.

По-активната игра на пазарджиклии им донесе успех в 70-ата минута, когато Георги Николов изравни. Роберт Мазан получи шанс да центрира от левия фланг, пасът му по земя стигна до Георги Николов, който чудесно се измъкна от Джелал Хюсеинов и второто докосване вкара топката във вратата. Този гол беше и пети за Николов от началото на сезона.

Но само след 6 минути Арда отново излезе напред и голмайстор беше Преслав Боруков. Националният състезател получи асистенция от Тунгара и с едно докосване прати топката в мрежата.

Хебър не се отказа и тръгна в нови атаки, като Бастунов и Кабов направиха добра комбинация. Топката беше извадена в малкото наказателно поле на празна врата, но нямаше кой просто да сложи крак. Вместо това Арда стигна до трети гол, отново изработен от Тунгара.

Той изпревари Мартин Михайлов, чукна топката към току що влезлия Христо Митев. Защитникът, този път поставен в центъра на терена, прехвърли излезлия Дебърлиев за 3:1.

Тунгара можеше и сам да вкара след трите си асистенции, но сам срещу вратаря стреля в тялото му от малък ъгъл и така срещата приключи при резултат 3:1.

Арда - Хебър 3:1
1:0 Тонислав Йорданов (18)
1:1 Георги Николов (70)
2:1 Преслав Боруков (76)
3:1 Христо Митев (85)

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов – 11. Мартин Стойчев, 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев – 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (К) – 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара, 33. Иван Тилев – 19. Тонислав Йорданов;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 44. Николай Николаев, 5. Мартин Михайлов, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан – 7. Георги Вълчев, 84. Стилиян Тисовски – 17. Николас Пенев, 14. Олексий Збун, 10. Ангел Бастунов – 9. Георги Николов;