3. В КОНТРОЛА НА ГЕРЕНА: Пирин надви детската градина на Мъри (ВИДЕО+СНИМКИ)

В КОНТРОЛА НА ГЕРЕНА: Пирин надви детската градина на Мъри (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бенгюзов се разписа за "орлетата", двата тима удариха по една греда

Пирин (Благоевград) победи Левски с 1:0 в контрола на "Герена". Попадението отбеляза Венцислав Бенгюзов в 50-ата минута.

Треньорът на „сините” Станимир Стоилов не можеше да използва Николай Михайлов, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Гьоко Зайков, Христос Шелис, Марин Петков и Мартин Петков, които са национали. Георги Миланов и Иван Горанов също пропуснаха спаринга, тъй като едва вчера подновиха тренировки. Нямаше го и Хосе Кордоба, който получи удар в главата, а Драган Михайлович беше оставен да почива. Поради тази причина Мри Стоилов попълни състава с юноши. Четирима от тях дори започнаха титуляри, а още одста влязоха след почивката.

Левски започна по-активно мача. Владееше топката в по-голямата част от игровото време и се опитваше да застраши вратата на Ник Хенгелман, но без особен успех. В 10-ата минута Здравко Димитров проби отляво и се опита да си изпроси дузпа, но номерът му не мина.

В 20-ата Любомир Тодоров изведе отдясно Ивайло Найденов. Ударът на капитана на "сините" от границата на наказателното поле обаче бе неточен. В ответната атака Андриан Краев  проби през центъра и стреля, но след рикошет в Николай Бодуров топката излезе в корнер.

В 26-ата минута Билал Бари се измъкна на десния фланг, но центрирането му в наказателното поле не намери негов съотборник. В 32-ата Станислав Костов  изведе Спас Георгиев сам срещу Пламен Андреев. Младият страж на Левски обаче внимаваше и успя да улови топката.

Три минути по-късно Иван Тасев се измъкна  от двама защитници на "сините" и стреля от десетина метра, но Андреев бе скъсил дистанцията и спаси. В 37-ата "сините" организираха опасна контраатака. Димитър Костадинов напредна с топката и намери Билал Бари отляво. Мароканецът навлезе в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Николай Бодуров. Нападателят поиска дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 42-ата минута стражът на Левски отновосе намеси решаващо и изби в ъглов удар. След изпълнението му Бодуров отправи удар, топката се разходи по голлинията, срещна дясната греда и вратарят на Левски изби.

На почивката наставникът на Левски Станимир Стоилов направи две промени. Георги Коричков влезе в игра на мястото на Андриан Краев, Димитър Андонов замени Денис Динев, а Георги Коричков се появи вместо Васил Димитров. В 47-ата минута Асен Митков стреля извън наказателното поле, но топката прелетя над вратата.

Три по-късно "орлетата" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Хендерсън, чийто удар срещна стената. Последва нов шут, който бе блокиран. Топката стигна до Венцислав Бенгюзов, който с много хубав удар в левия ъгъл не остави шансове на Андреев - 0:1.

В 59-ата минута Васил Димитров пропусна да изравни. Здравко Димитров елиминира Тодоров, влезе в наказателното поле и пусна към дузпата за Димитров. Младият нападател обаче не успя да намери очертанията на вратата. В 68-ата минута Георги Александров засече с глава центриране от корнер. Резервният вратар на Пирин Марио Кирев отрази удара, след което топката кацна върху напречната греда, а Левски се размина с изравнителен гол.

В 79-ата минута пък "сините" пропуснаха. Асен Митков получи отдясно и намери Преслав Бачев. Младокът отпита удар от въздуха с десния крак, но Кирев демонстрира добър рефлекс и изби.

ЛЕВСКИ - ПИРИН 0:1
0:1 Венцислав Бенгюзов 50

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 41. Георги Александров, 14. Денис Динев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 89. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 20. Димитър Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

ПИРИН: 12. Ник Хенгелман, 23. Ивайло Тодоров, 5. Николай Бодуров, 45. Христофор Хубчев, 87. Христо Петров, 44. Конър Хендерсън, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 17. Спас Георгиев, 21. Блеъринд Морина, 29. Станислав Костов