3. В Пловдив: Ботев спечели „Битката за Тракия“ (ВИДЕО)

В Пловдив: Ботев спечели „Битката за Тракия“ (ВИДЕО)

„Канарчетата“ с първа победа при новия треньор

Ботев (Пловдив) постигна първа победа в официален мач през календарната година.

„Канарчетата“ спечелиха с минималното 1:0 у дома „Битката за Тракия“ с Берое, като срещата се явяваше и пряк сблъсък за 10-ото място във временното класиране на efbet Лига.

Единственото попадение в срещата от ХХI кръг, играна в Коматево, реализира Па Конате в 30-ата минута. За него голът бе дебютен през сезона.

Успехът пък бе дебютен за новия треньор на пловдивчани Бруно Балтазар, а след него момчетат му събраха 23 точки и вече имат с 3 повече от състава на Берое, заемащ 11-ата позиция в таблицата.

Срещата започна с натиск от страна на домакините. В 8-ата минута Точукву Ннади изведе Уме Емануел зад гърба на Макс Челич, но ударът на офанзивният футболист на Ботев Пловбив обаче не бе в очертанията на вратата, пазена от Иван Караджов.

Ннади изведе Антоан Бароан сам срещу Иван Караджов, който от близка дистанция отправи изстрел, който бе отразен от стража на Берое в 14-ата минута на двубоя.

Николай Минков напредна по дясното крило, след което преодоля Сана Гомес и шутира, но топката премина покрай десния страничен стълб в 25-ата минута.

Вини Трибуле бе изведен очи в очи срещу Хидайет Ханкич в 27-ата минута. Офанзивният футболист на Берое пропусна, а и бе отсъдена засaда.

Йоан Бауренски центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Вини Трибуле бе оставен сам около точката за изпълнение на дузпа в 29-ата минута, но Ханкич направи впечатляващо спасяване. Последва добавка, който също бе отразена.

Дилан Мертенс изведе Па Конате отляво, който преодоля бранител на Берое, след което прати топката в горния десен ъгъл, за да даде аванс на Ботев Пловдив в 30-ата минута.

Антоан Бароан се възползва от грешка на Педро Енрике и отне топката в 43-ата минута, след което навлезе отляво в наказателното поле на Иван Караджов, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на домакините. През втората част Берое пое инициативата и владееше повече топката, но трудно създаваше ситуации пред вратата на „канарчетата“.

Десет минути след подновяването на играта влезлият като резерва Серкан Юсеин стреля от около 20 метра, но шутът на бившия играч на Ботев (Пловдив) бе слаб и не затрудни Хидайет Ханкич.

В 71-ата минута Уме Емануел се измъкна от защитата на гостите, финтира Иван Караджов и реализира в опразнената врата, но попадението бе отменено заради засада на нигериеца.

В 83-ата минута резервата на Ботев Мартин Секулич можеше да сложи точка на спора, възползвайки се от грешка при изнасянето на Берое, но ударът на хърватина бе спасен от стража на Берое. Малко след това и капитанът на "канарчетата" Тодор Неделев завърши с опасен изстрел бърза контраатака на своя тим, но топката не намери очертанията на вратата.

До края на срещата играчите на Николай Киров потърсиха изравняването с удари от дистанция на Спас Георгиев и Вини Трибулет, но Ханкич се справи и в двата случая и така "жълто-черните" се поздравиха с успеха.

В следващия кръг Ботев (Пловдив) гостува на Черно море, а Берое е домакин на столичния Септември.

Ботев Пд - Берое 1:0