В Словения: ЦСКА 1948 изпусна Марибор

Съмнения за тежка травма и късен гол разочароваха „червените“

ЦСКА 1948 изпусна в края престижна победа над словенския гранд Марибор в първата си лятна контрола.

„Червените“ имаха аванс в резултата до 85-ата минута, в която съперникът им изравни за крайното 1:1.

За българския тим неофициални дебюти от първата минута направиха новите попълнения Емил Виячки и Том Рапнуи, докато Мики Орачев, Ерденис Гурища и Неделко Пишчевич се появиха на терена след час игра.

Със съмнения за тежка травма обаче спаринга напусна принудително Октавио, чийто бразилски съотборник Педриньо спечели дузпа още в началото на срещата.

ЦСКА 1948 започна по-добре и в 4-ата минута Педриньо навлезе в наказателното поле, където бе съборен от Макс Уотсън и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Бирсент Карагарен, който стреля в долния ляв ъгъл и под плонжа на вратаря се разписа за 1:0.

В шестата минута ЦСКА 1948 организира нова добра атака. Педриньо стреля от дистанция, но вратарят на словенците спаси, Стоян Стоичков отправи добавка, която бранител на словенците изби в корнер.

В 10-ата минута Бирсент Карагарен центрира отляво от корнер, Елитон засече с глава, но ударът му излезе в аут. След вихрените минути за ЦСКА 1948 темпото на игра спадна, но това изглежда нормално предвид много горещото време в Словения.

В 34-ата минута Марибор стигна до най-доброто си положение, когато Мартин Милеч от статично положение центрира за Свен Карич, който отправи удар с глава, но не улучи вратата.

Три минути преди края на полувремето Емил Виячки получи първия жълт картон в срещата след остро влизане в краката на Марин Лаушич.

В последната минута от редовното време Стефан Цонков и Емил Ценов сблъскаха главите, като защитникът получи аркада.

В 58-ата минута Октавио получи много неприятен удар и беше принудително заменен.

Двадесет минути преди края Георги Русев отигра чудесно топка по десния фланг, смени посоката на движение и стреля, но Ажбе Юг спаси.

Четвърт час преди края Брънич влезе в наказателното поле и опита да стреля в обратния ъгъл, но ударът му беше неточен.

Малко по-късно словенците стигнаха до ново добро положение пред българската врата, но Виячки самопожертвователно предотврати гол във вратата на червените.

Груба грешка в защитата на ЦСКА 1948 позволиха на Марибор да изравни в 85-та минута чрез Хилал Судани, който беше непокрит в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар.

Следващият мач на "червените" в Словения е срещу съперника на ЦСКА в Лигата на конференциите - Сепси (Румъния).

ЦСКА 1948 – Марибор 1:1
1:0 Бирсент Карагарен (5, дузпа)
1:1 Хилал Судани (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 30. Стефан Цонков, 23. Емил Виячки, 5. Елитон (к) 16. Том Рапнуи, 20. Стоян Стоичков, 21. Емил Ценов, 58. Октавио, 11. Бирсент Карагарен, 26. Валентин Йосков, 8. Педриньо;

Треньор: Атанас Рибарски;

Марибор: 81. Мено Бергсен – 3. Марк Щтрайнар, 8. Марко Божич, 15. Ян Репас, 16. Аляж Антолин, 17. Арнел Якупович, 20. Макс Уотсън, 22. Мартин Милеч, 25. Свен Шоштарич Карич, 30. Марин Лаушич, 31. Ишак Кайоде Рафиу;

Треньор: Дамир Кръзнар.