3. В ТУРЦИЯ: Лудогорец надви шампиона на Грузия след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

В ТУРЦИЯ: Лудогорец надви шампиона на Грузия след обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Десподов, Кешеру и Чибота се разписаха за успеха срещу Динамо (Тбилиси)

Лудогорец победи с 3:1 Динамо (Тбилиси) в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция.

Първоначално българските шампиони трябваше да играят спаринг с БАТЕ (Борисов), но белоруският клуб получи временна забрана да пътува заради сложната епидемиологична обстановка в Европа и така „орлите“ трябваше да променят плановете си.

Динамо проведе още във втората минута. Грузинците изпълниха корнер, след който настъпи разбъркване в наказателното поле на "орлите". Най-съобразителен се оказа сръбският футболист на съперника, който отблизо не остави шансове на Ренан.

Лудогорец отговори с два изстрела на Клаудиу Кешеру от фаул. Първият беше уловен от вратаря на съперника, а вторият рикошира в тялото на защитник и излезе в корнер.  Последва страхотен пробив на Бърнард Текпетей по десния фланг, но успоредното му центриране по земя беше пресечено от Виктор Монхил.

В 16-ата отново Кешеру имаше шанс да изравни. Той получи подаване от Десподов, но прати топката над вратата. Шест след това се стигна и до най-чистото положение пред вратата на Динамо. Текпетей получи отлично извеждащо подаване в наказателното поле и стреля, ударът му обаче мина встрани от вратата.

Лудогорец все пак успя да стигне до попадение в 23-ата минута. Вкара го Кирил Десподов, който беше намерен в наказателното поле и между двама бранители шутира силно по земя, за да прати топката в мрежата. В 27-ата пробив на бившия футболист на ЦСКА завърши с удар, който беше отразен от вратаря на Динамо. Пет по-късно Клаудиу Кешеру обаче вкара втори гол за "орлите".

Две минути преди почивката изстрел на Алекс Сантана срещна крак на съперник и излез в ъглов удар. След изпълнението му не се стигна до нищо интересно пред вратата на грузинците.

В 47-ата Минута Алекс Сантана беше фаулиран и при падането удари рамото си. Намесата на лекарския екип го вдигна на крака, но само, за да отстъпи мястото си на Стефан Баджи. В 51- ата Жосуа Са получи топката в наказателното поле на Динамо и опита изстрел от въздуха, но неточно. Секунди след това шут на Текпетей беше спасен от вратаря на съперника.

В 58-ата минута включване на Сисиньо отдясно завърши с центриране към Кешеру. Румънецът насочи топката към далечния ъгъл, но не уцели вратата. Четири по-късно отново румънецът отблизо не можа да преодолее стража на Динамо, същото направи и Сисиньо при добавката. Ренан майсторски спаси удар от границата на наказателното поле в 68-ата минута. В 76-ата Мавис Чибота се възползва от грешка в отбраната на Динамо, преодоля вратаря и отбеляза третото попадение за Лидогорец в мача.

Нова решеваща намеса на Ренан предотврати втори гол за грузинците в 84-ата минута. В ответната атака Десподов беше задържан в наказателното поле и падна, но съдията прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (ТБИЛИСИ) 3:1

0:1 Марушич (12)

1:1 Десподов (23)

2:1 Кешеру (32)

3:1 Чибота (76)