В здрава битка: Арда не се даде и на Левски (ВИДЕО)

Трето поредно 0:0 за кърджалийци

Арда и Левски не се победиха в отложен мач от VII кръг на футболната ни efbet Лига.

Срещата в Кърджали приключи при резултат 0:0, който домакините фиксират в трети пореден двубой, след като преди това взеха по точка от шампиона Лудогорец и подгласника му ЦСКА.

Така „сините“ на Николай Костов, които днес играха в жълто, вече имат 27 точки, докато домакините са с 25 като двата отбора са съседи в класирането, заемайки съответно 5-о и 6-о място.

Съперниците изиграха много здрав тактически двубой, с битка по целия терен и доста малко чисти голови положения, за да останат столичани без победа във втори пореден мач от шампионата.

Още от първите минути „сините“ пробваха да наложат волята си с активна игра и повече владение на топката, но без много чисти положения. В 18-ата минута Фадига пробва първия удар от дистанция, но топката мина над вратата.

Малко по-късно и домакините погледнаха към вратата на Пламен Андреев, който в този мач се завърна като титуляр под рамката. Бившият „син“ халф Радослав Цонев стреля от фаул, но право в стената. Като цяло през първото полувреме обаче двубоят бе много тактически и с много малко положения.

Едва в 44-ата минута „сините“ създадоха много опасна ситуация. Петрис бе грубо съборен в близост до наказателното поле от Пламен Крачунов, от Марин Петков пробва нещо средно между прострелно центриране и удар, но топката бе избита в корнер.

Като цяло обаче първото полувреме бе доста скучно и завърши без нито един точен удар и към двете врати.

Втората част започна по подобен начин – със страшно много битка, но без чисти положения. В 57-ата минута най-после се откри златен шанс пред „сините“.

Петрис започна една атака, Фадига много находчиво изведе Марин Петков в коридор, а той продължи към Роналдо. Бразилецът пробва удар, но той бе блокиран, като останаха съмнения и за игра с ръка. Топката все пак стигна до Рикардиньо, който сам срещу Анатолий Господинов не успя да го преодолее.

В 67-ата минута Патрик-Габриел Галчев подаде доста добре към Чандъров, но халфът се размина с топката в малкото наказателно поле. Минута по-късно Краев пробва много силен удар, но встрани от вратата.

В 74-ата минута Галчев и Фадига разиграха отлично отдясно, крайният бранител центрира отлично на задна греда, но ударът на Чандъров не бе достатъчно точен. Само две минути по-късно „Левски“ имаше нова добра ситуация. Цунами центрира отляво, Роналдо спечели въздушния дуел с бранител на Арда и свали към Фадига, който обаче не успя да преодолее Анатолий Господинов.

До края на срещата „сините“ затегнаха обръча пред вратата на Арда, но до победен гол така и не се стигна, въпреки огромните усилия на футболистите на Николай Костов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Принц, 19. Тонислав Йорданов, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов;

Треньор: Александър Тунчев;

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрив, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев (к), 9. Рикардиньо, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига;

Треньор: Николай Костов.

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът