3. VAR ЗА ЛЕВСКИ: Отмениха уникален гол на Ботев! (ВИДЕО)

VAR ЗА ЛЕВСКИ: Отмениха уникален гол на Ботев! (ВИДЕО)

"Сините" биха с 1:0

Левски спечели с минималното 1:0 дербито с Ботев (Пловдив) от 12-ия кръг на футболната ни efbet Лига и вече има 6 победи от 6 шампионатни домакинства през сезона.

Единственото попадение на „Герена“ вкара Илиян Стефанов в средата на първото полувреме, а малко след началото на второто гол на Ботев бе отменен заради спорно нарушение след преглеждане на ситуацията със системата VAR.

Като цяло домакините имаха по-чистите положения и контролираха срещата през по-голямата част от времето.

След успеха си възпитаниците на Станимир Стоилов събраха 24 точки и вече са само на 1 от втория ЦСКА като имат и с 1 повече от шампиона Лудогорец при равен брой изиграни мачове.

Ботев (Пловдив) пък остана с 10 пункта на незавидната 13-а позиция.

Сред титулярите на Левски се завърна възстановеният Сонко Сундберг, докато на пейката седна последното ново попълнение Абдулахи Шеху.

„Сините“ овладяха инициативата от самото начало и в 3-ата минута стигнаха до първата голова възможност. Илиян Стефанов и Ивелин Попов осъществиха добра атака, но Попето се засуети и топката бе изчистена.

Скоро след това Хосе Кордоба засече с глава центриране, ала не намери целта. В 11-ата минута и Филип Кръстев стреля без успех, тъй като след рикошет се стигна до корнер.

Ботев разчиташе предимно на контраатаки и при една такава Елвис Ману проби отляво, след което намери с прострелно центриране Антоан Бароан, който обаче бе блокиран от Хосе Кордоба.

Левски откри резултата в 22—ата минута, когато Роналдо получи отдясно и прати топката към далечната греда, където Илиян Стефанов я засече от движение – 1:0.

Първото полувреме завърши при този резултат, а след неговия край двамата треньори извършиха по една смяна в стартовите си състави. Нигериецът Абдулахи Шеху дебютира за Левски, докато за Ботев в игра се появи Мохамед Брахими.

Домакините създадоха страхотна атмосфера на стадиона и имаха първата възможност през второто полувреме. Уелтон стреля от границата на наказателното поле покрай левия страничен стълб.

В 56-ата минута Левски пропусна страхотен шанс да удвои преднината си. Илиян Стефанов беше изваден на десния фланг. Голмайсторът в мача напредна и намери Ивелин Попов в наказателното поле. Той стреля от движение, но Пунчец блокира.

В 64-ата минута появилият се като резерва Николай Минков вкара красив изравнителен гол, който обаче бе пресилено отменен след разглеждане на ситуацията с ВАР заради нарушение в хода на атаката.

В 75-ата минута бразилецът Уелтън проби опасно и стреля силно към вратата на Ханкич, който опита да улови и първоначално не успя, но все пак съумя да изпревари Краев и се намеси.

В 81-вата минута Антоан Бароан стреля мощно, ала над целта, а в 85-ата Ханкич направи двойно спасяване след изстрели на Уелтън и Марин Петков.

До края повече попадения не паднаха, тъй като в добавеното време Ботев не се възползва от свободен удар на отлична позиция, за да инкасира 8-ма загуба от 12 мача в Първа лига.

Левски - Ботев (Пловдив) 1:0
1:0 Илиян Стефанов (22)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петри, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 23. Ноа Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба;

Треньор: Станимир Стоилов;

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 2. Роеи Херман, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев (к), 6. Дилан Мартенс, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец;

Треньор: Желко Копич.