3. Във Варна: Черно море отново се справи с Локо Сф (ВИДЕО)

Във Варна: Черно море отново се справи с Локо Сф (ВИДЕО)

„Моряците“ с трети пореден успех над столичани, този път с 2:1

Отборът на Черно море победи за трети пореден път през календарната година Локомотив (София).

„Моряците“ спечелиха с 2:1 домакинството си от 16-ия кръг на футболната ни efbet Лига и така спряха серията си от 3 шампионатни ремита.

Възпитаниците на Илиан Илиев откриха резултата с дебютен гол на Мади Кета в 32-ата минута. Скоро след почивката Селсо Рапосо (57) изравни, а в 74-ата минута капитанът Васил Панайотов донесе успеха на варненци.

След него те вече имат 28 точки, с точно 3 повече от Локомотив (София), като за тях трябва да благодаря и на вратаря си Георги Георгиев, който направи няколко решителни спасявания, включително и едно в добавеното време на срещата.

Тя стартира ударно, като още преди изтичането на минута Карлос Франса пробва рефлексите на Георги Георгиев от дистанция, но вратарят на домакините с една ръка изби в ъглов удар.

"Морето" отговори с удар с глава на Петар Босанчич, който мина над напречната греда на вратата, пазена от Александър Любенов.

След 11 минути игра Мимито сбърка в своята половина. Красимир Милошев отне топката и стреля от 20-ина метра, но топката мина покрай вратата. Отговорът дойде мигновено, но Любенов хвана изстреляната от Васил Панайотов топка.

В следващите минути хората на Илиан Илиев обградиха наказателното поле на Локо София и защитата на гостите трябваше да действа решително в няколко ситуации.

След 20-ата минута обаче, гостите бяха по-активни и в 29-ата минута Карлос Франса стигна до една балонна топка, за която Георгиев и Босанчич не успяха да се разберат кой да изчисти. Ударът на бразилеца бе слаб и Матрин Дичев притича, за да изчисти от голлинията.

В 32-рата минута Мади Кета успя да пресече пас на Алан Диас, напредна с топката, навлезе в наказателното поле на гостите и стреля. Първоначално вратарят Александър Любенов спаси, но топката отново попадна у играча на Черно море, който успя да я вкара във вратата за 1:0.

Десетина минути след почивката Юлиан Ненов засече от 4-5 метра топката с глава, но вратарят на Черно море Георги Георгиев успя да спаси.

В 58-та минута гостите изравниха резултата. Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на домакините, а връхлитащият Селсо Рапосо с глава вкара за 1:1.

Четвърт час преди края Мади Кета пусна хитър пас към Васил Панайотов в наказателното поле на гостите отляво, а футболистът на Черно море с удар от малък ъгъл вкара за 2:1.

В 77-та и 78 минути на мача вратарят на Черно море Георги Георгиев на два пъти показа страхотен рефлекс, след като спаси опасни удари от близка дистанция на Ивайло Найденов и Алан Диас.

В добавеното време Илия Димитров можеше да донесе точка на Локомотив, но стражът на Черно море Георги Георгиев отново показа класа и успя да спаси след фронталния удар на играчът на гостите.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)  2:1