3. Във Варна: Славия ликува след автогол в 93-ата минута (ВИДЕО)

Във Варна: Славия ликува след автогол в 93-ата минута (ВИДЕО)

Спартак (Варна) загуби злощастно първия си мач в елита след 13 г.

Спартак (Варна) загуби изключително драматично първия си мач в елитния български футбол след 13-годишно отсъствие.

„Соколите“ загубиха с 0:1 от Славия в предпоследния двубой от I кръг на efbet Лига, който се проведе пред около 3000 зрители в Морската столица, и бе решен от автогол в 93-ата минута.

Срещата започна равностойно, а първият изстрел в нея бе отправен от Ахмед Ахмедов.

Новият нападател на Славия стреля от движение, но над целта, докато неговият колега Радослав Кирилов нанесе дебютният точен удар в двубоя.

Това стана след индивидуален рейд и шут по диагонала в 20-ата минута, който обаче бе спасен от вратаря на домакините.

Секунди след това и този на гостите трябваше да се намесва, след опасен свободен удар, ала успя да боксира, за да остане резултатът 0:0.

Той се запази такъв до почивката, макар че малко преди нея отново Ахмедов бе много близо до гола.

Нападателят стреля отлично с глава след центриране, ала стражът на Спартак показа класа и се разтегна максимално, избивайки в корнер, за да заслужи аплодисментите на публиката.

След паузата домакините заиграха по-добре и в 55-ата минута капитанът им Янчо Андреев стреля мощно от воле, но покрай гредата.

Последваха няколко промени в двата състава, а играта допълнително бе накъсана и от редица нарушения в централната част на терена.

В заключителните минути на срещата опонентите заиграха по-предпазливо, така че головите положения на практика липсваха до 88-ата минута.

Тогава появилият се като резерва ветеран Галин Иванов, който това лято се завърна за пореден път в Славия, отправи много опасен изстрел от свободен удар, ала Иван Дичевски отново бе на висота и спаси.

Така се стигна до добавеното време на срещата и удар от дистанция на Ертан Томбак, който срещна гредата. Топката обаче рикошира злощастно за домакините в главата на Сами ел Анаби и спря в собствената му мрежа, а така Славия стигна до драматичен успех във Варна.

Спартак (Варна) – Славия 0:1
0:1 Сами ел Анаби (90+3, автогол)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 22. Сами Ел Анаби, 19. Никола Борисов, 17. Цветан Илиев, 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 10. Янчо Андреев (к), 24. Лиандро Мартис, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев;

Треньор: Васил Петров;

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев, 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев, 7. Йон Бакеро, 10. Радослав Кирилов (к), 9. Ахмед Ахмедов;

Треньор: Златомир Загорчич.