3. Във Варна: Тийнейджър върна Черно море на победния път (ВИДЕО)

Във Варна: Тийнейджър върна Черно море на победния път (ВИДЕО)

17-годишният Николай Златев зарадва „Тича“ с късен гол срещу Хебър

17-годишният Николай Златев влезе от пейката и донесе успеха на Черно море над гостуващия Хебър (Пазарджик).

Юношата на „моряците“, подписал това лято първия си професионален договор, се появи на терена в 63-ата минута, а в 86-ата реализира второто попадение в кариерата си, за да оформи крайното 1:0 на „Тича“.

Феновете във Варна надали останаха очаровани от видяното преди това, тъй като срещата не предложи множество голови положения, но пък ликуваха след последния съдийски сигнал, узаконил победата на Черно море.

Тя бе изгледана на живо от наказания треньор на варненци Илиан Илиев, който бе на трибуните в компанията на Красен Кралев, а след нея „моряците“ запазиха 4-ото място в класирането и вече имат 19 точки, докато Хебър остана с едва 7 в своя актив.

Колкото Черно море имат отборите на ЦСКА и Лудогорец, докато лидерът ЦСКА 1948 е с една повече, но и е изиграл с 1 мач повече от варненци.

Днес двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което почти не успяха да създадат сериозни голови положения.

Първата ситуация в мача бе за домакините в 4-та минута, когато Велислав Василев центрира от корнер, а от чиста позиция Живко Атанасов засече топката с глава, но тя премина встрани от вратата на Хебър.

В 21-та минута Мартин Дичев центрира в наказателното поле на гостите отляво, а Матиас Курьор стреля опасно с глава, но вратарят Петър Дебърлиев успя да спаси. В 26-та минута домакините можеха да открият резултата.

След разбъркване в наказателното поле топката попадна у Живко Атанасов, който бе сам срещу вратаря на Хебър Петър Деберлиев и стреля, но топката се отби в тялото на стража на гостите.

В 52-та минута Мади Кета опита далечен удар, но топката премина встрани от вратата на Хебър.

В 54-та минута гостите отправиха първия си удар в мача, когато Олекси Лобов стреля от дистанция, но топката попадна в ръцете на вратаря на Черно море Иван Дюлгеров.

В 66-та минута Мади Кета стреля много опасно отляво по диагонал, но вратарят Петър Дебърлиев успя да спаси. В 72-та минута Мади Кета стреля силно от 20-тина метра, но топката премина над вратата на гостите.

В 86-та минута николай Златев бе изведен в отлична позиция при контраатака на домакините, напредна и с хубав удар по диагонал отдясно вкара за 1:0 и донесе трите точки на домакините.

Черно море – Хебър 1:0
1:0 Никлай Златев (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 32. Мартин Дичев, 6. Виктор Попов, 7. Матеус Клементе, 71. Васил Панайотов (к), 77. Стефан Велев, 20. Мади Кета, 10. Велислав Василев, 19. Матиас Курьор;

Треньор: Илиан Илиев;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев (к), 23. Клаудио Бонани, 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Ахмедов, 9. Адернисола Есеола, 97. Венсан Марсел;

Треньор: Фулвио Пеа.