3. Във Враца: Ботев и Септември не се победиха в мъглата (ВИДЕО)

Във Враца: Ботев и Септември не се победиха в мъглата (ВИДЕО)

Нулево реми след късна намеса на VAR

Ботев (Враца) и Септември (София) не си вкараха гол в последния мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Още два отложени двубоя остава да се изиграят, за да бъде сложен край на футболната есен.

Двата отбора завършиха при резултат 0:0 срещата помежду си, която се игра при сериозна мъгла на стадион „Христо Ботев“.

Те взеха по точка и от предишния си двубой, приключил при 1:1 в София преди 4 месеца, а сега пропуснаха по няколко добри възможности, като освен тях късно попадение на Чавдар Ивайлов бе отменено след намеса на VAR.

Логично в опитите да се ориентират, двата отбора не създадоха кой знае какви положения преди почивката. Димитър Костадинов опита далечен изстрел, който създаде суматоха пред вратата на Костов в 20-ата минута, но стражът се справи. До края на първата част врачани отговориха с удар на Венцислав Христов, но Шейтанов внимаваше в трудната обстановка и улови.

Началото на второто полувреме предложи повече емоции. Още във 2-ата минута Луис Фелипе изби топката пред голлинията след удар отблизо на Димитър Костадинов, а шест минути след това Даниел Генов принуди вратаря Шейтанов да показва майсторство, избивайки летящата към горния ъгъл топка.

В 72-ата минута врачани бяха на два пъти близо до гол при едно центриране от свободен удар. Брайън Переа центрира, топката попадна в Луис Фелипе, който стреля. Шейтанов обаче застана на пътя на топката и спаси, след това Фелипе прехвърли на другия фланг и Жан-Пиер да Силва опита късмета си, но Александър Тодоров беше застанал пред голлинията и изчисти с глава.

В 84-ата минута врачани вкараха гол, който обаче в последствие беше отменен заради засада на Брайън Переа. След една разменена атака в двете посоки, Ботев Враца стигна до точен удар на Чавдар Ивайлов. Клери Сербер, Мирослав Маринов и отново Сербер стреляха, като все Шейтанов отбиваше. Накрая топката попадна в Ивайлов, който беше точен, но при прегледа с помощта на видеосистемата за помощ на съдиите (ВАР) беше установена засада на Брайън Переа.

След ремито съперниците остават с равен брой точки – по 15, заемайки 12-о и 13-о място в класирането като предимството е за врачани заради по-добрите им показатели.

Стартови състави:

БОТЕВ: 76. Костов, 23. Мендоса, 3. Кавдански, 4. Луис Фелипе, 6. Георгиев, 17. Ивайлов, 19. Варгас, 15. Маринов, 9. Генов, 91. Христов;

Треньор: Д. Моралес;

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 10. Чандъров, 8. Тодоров, 5. Георгиев, 25. Кабов, 9. Костадинов, 4. Арсов, 26. Миланов, 18. Колев, 11. Ачков, 7. Петков;

Треньор: С. Петров.