3. ВИДЕО: ЦСКА тръгна към „В” група със загуба от Спартак (Плeвен) и бой по трибуните

Грозни сцени белязаха неофициалния дебют на Христо Янев, феновете се млатиха в Тетевен

ЦСКА загуби с 0:1 първата си контролна среща след загубата на професионалния си лиценз.

„Червените” отстъпиха минимално пред играещия в "Б" група тим на Спартак (Плевен) в неофициалния дебют на треньора Христо Янев.

Спарингът се игра на стадион „Георги Бенковски“ в Тетевен, като на него присъстваше новият „червен” бос Гриша Ганчев и почти 4000 привърженици на „армейците”.

Част от тях, вместо да се наслаждават на мача, си заформиха сериозно меле през второто полувреме, възползвайки се от малкия брои полицаи, охраняващи срещата.

Иначе тя започна добре за ЦСКА и още в шестата минута Григор Долапчиев отправи отличен удар, но топката мина малко над вратата на плевенчани.  В 12-ата минута Димитър Пантелеев получи добро подаване и също отправи хубав изстрел, но прехвърли целта.

Малко след това падна единственото попадение в мача. В 25-ата минута капитанът на Спартак (Плевен) Васил Шопов изведе Стефан Христов в коридор и последният технично преодоля ветерана Стоян Колев, пращайки топката в мрежата му за 1:0.

Впоследствие ЦСКА се опита да отговори, но не успя да го стори до почивката, а през паузата Христо Янев направи 10 промени, като остави на терена от първото полувреме единствено Кирил Динчев (26 г.), играл за последно за македонския Пелистер.

В 60-ата минута резервата Цветомир Тодоров, който се появи през втората част, бе оставен непокрит в пеналта на ЦСКА и отправи хубав удар към далечния ъгъл, но влезлият на почивката вратар Анатоли Господинов демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

„Червените” отговориха мигновено с опасно центриране и последвало разбръркване в пеналта, ала защитата на Спартак се справи и в последния миг бранител в синьо изчисти в ъглов.

Около 20 минути преди края на редовните 90 пък се стигна и до грозните сцени на трибуните, понеже фенове си спретнаха масово меле, въпреки опитите на малобройните полицаи да спрат боя.

Той обаче за кратко дори се пренесе към близката гора, а междувременно на терена Преслав Антонов бе изведен сам срещу вратаря и Анатоли Господинов трябваше отново да се намесва решително.

В 79-ата минута Александър Александров имаше най-добрата възможност да изравни след добро центриране на Кирил Динчев, но бившият играч на Миньо не съумя да улучи вратата от близка дистанция.

Междувременно вандалските страсти по трибуните се възобновиха, а в крайна сметка „червените” стартираха със загуба лятната си подготовка.

Следващата контрола на ЦСКА е на 14-ти юли срещу втория отбор на Литекс, отново в Тетевен, а 4 дни по-късно момчетата на Янев излизат срещу Оборище (Панагюрище) на своя стадион ”Българска армия”.

ЦСКА - Спартак Плевен 0:1
0:1 Стефан Христов ('25)

Стартови състави:

ЦСКА:
12. Стоян Колев, 15. Ангел Грънчов, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Кирил Динчев, 7. Милен Кикарин, 29. Йордан Йорданов, 8. Борис Галчев, 19. Димитър Панталеев, 11. Павел Головодов, 14. Григор Долапчиев, 9. Преслав Йорданов;

ЦСКА второ полувреме: 1. Анатоли Господинов, 16. Александър Бранеков, 3. Кирил Динчев, 5. Емил Грозев, 21. Виктор Райчев, 25. Иво Иванов, 23. Владислав Узунов, 24. Николай Цветков, 10. Александър Александров, 27. Радой Божилов, 17. Костадин Хазуров;

Спартак (Плевен): 30. Малин Орлинов,  4. Пламен Тенев, 17. Кристиян Григоров, 3. Живко Господинов, 22. Жюлиен Бенков, 10. Васил Шопов (к), 15. Тихомир Тодоров, 5. Ивайло Тодоров, 6. Антони Иванов, 7. Георги Пейчев, 9. Стефан Христов;

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор