3. Вихрен даде тласък на Спартак (Варна) към "Б" група след равенство в морската ни столица

Спартак (Варна) се запъти към "Б" група сред като не успя да победи отбора на Вихрен на собствен терен. Така "соколите" пропуснаха отлична възможност за оцеляване в елитния футболен ешелон, след като преди две седмици победиха Славия на стадиона в "Овча купел".

Спартак Варна не успя да победи Вихрен на собствения си стадион във Варна и по този начин стремително се запъти към „Б” група.

Очаквано през първото полувреме Спартак (Варна) тръгна стремително напред. Първата сериозна опасност за варненци е още в десетата минута, когато Миранда излезе на добра позиция, стреля , но ударът му попадна в ръцете на Лучини.

Мачът не мина и без обсъждане на съдийските решения. В 25-та минута отново Миранда премина през защитата на Вихрен, опита центриране, но топката срещна ръка на бранител на Вихрен, ситуация която дълго бе обсъждана и в ефира на Novsport, а и от футболистите след мача. Даниел Моралес, който даде екслузивно интервю след мача за Novsport също заяви, че според него е имало дузпа, която съдията не е отсъдил.

Мачът продължи да върви под диктовката на домакините. В 34-та минута Найденов подаде към Иванович, който шутира силно под напречната греда, но със сетни сили Лучини изби в корнер. И така когато всички очакваха домакините да поведат в резултата, те получиха гол във вратата си.
Десислав Русев откри резултата в 57-та минута след като Младен Стоев стреля, Банович не успя да се намеси успешно и Десислав Русев не остана нищо друго освен да вкара топката на празна врата.

Това изнерви футболистите на Спартак, но те все пак успяха да стигнат до изравнително попадение след като Даниел Моралес успя да реализира  дузпа в полза на варненци.

Ситуацията, която се разви след отсъждането на дузпата също учуди присъстващите на стадиона. Футболистите на Вихрен избутаха двамата съдии – главния и страничния извън очертанията на терена, но единствено Кирил Джоров получи жълт картон, за по-сериозна санкция дори и не стана въпрос.

До края на срещата на терена на стадион „Спартак” се играеше „на нерви”. Играта се накъса, след като Спартак търсеха победата на всяка цена, а пък Вихрен държаха да запазят точката от Варна. Зографакис от отбора на санданчани бе изваден от игра, точно за да бъде опазен от червен картон, нещо, от което не се спаси друг чужденец в тима на Тенчо Тенев – Золтан Фехер.

След края на мача и от двата отбора изразиха претенции към съдията. „ Доволен съм от себераздаването на футболистите. Спечелихме една точка в мач от жизненоважно значение за нашия отбор. Ситуацията в българския футбол е трагична, от съдийска гледна точка”, заяви президентът на санданчани Коко Динев.

След този мач Спартак Варна се намира на 12-та позиция в класирането, докато днешните гости от Сандански, отборът на Вихрен са 14-ти.

*Слушателите на Novsport.com имаха възможност да проследят срещата на живо с аудио коментар и чат.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо