3. Вихрен направи 0:0 със словашкия Дубница, страхотен Лучини на вратата

Вихрен направи 0:0 със словашкия Дубница, страхотен Лучини на вратата

Възпитаниците на Филип Филипов играха добре, но безспорно най-висока оценка заслужава италианският вратар Лучини, който спаси няколко чисти положения.

Вихрен (Сандански) завърши 0:0 срещу словашкия Дубница в контролна среща, която се игра в кипърския курорт Агия Напа.

За първи път Лучини трябваше да проявява класа в 15-ата минута, когато Запотока стреля много опасно от фаул, но стражът спаси по невероятен начин. В 33-ата Лучини направи две страхотни намеси в рамките на броени секунди. Първо той изби в гредата удар от упор на Сейе, а топката отскочи към Запотока, но и той трябваше да види как Лучини спасява удара му.

Две минути по-късно и словаците имаха късмет, след като Фехер шутира, но топката се отби от страничната греда. През второто полувреме тимът от Сандански игра по-добре и можеше да стигне до победата.

В 67-ата минута Шукардиня стреля от въздуха, но топката се отби в защитник на Дубница и излезе в ъглов удар. В 72-ата бе най-опасното положение пред вратата на Вихрен. Тогава Сейе шутира отблизо, но Лучини изби, а Михалик направи добавка, като ударът му бе изчистен от самата голлиния от Светльо Георгиев.

В края Вихрен стигна до две мелета в пеналта на противника, но нямаше кой да нанесе завършващ удар. Така санданчани направиха две ремита срещу тимове от бившата Чехословакия, след като преди няколко дни завършиха 2:2 с чешкия Бърно.