3. Вихрен спечели "трудна" победа в чакан от цяла България и половин свят мач в Мездра

Вихрен победи Локомотив (Мездра) като гост с 1:0 и взе важни три точки в борбата за оставане в "А" група. Цяла България и половин свят очакваше двубоят да завърши с победа на гостите, като преди това мачът бе изваден от тиражите на букмейкърите. Уго Сантош донесе "трудната" победа за Вихрен с гол в 65-ата минута.

Вихрен победи Локомотив (Мездра) като гост с 1:0 и взе важни три точки в борбата за оставане в "А" група. Цяла България и половин свят очакваше двубоят да завърши с победа на гостите, като преди това мачът бе изваден от тиражите на букмейкърите. Уго Сантош донесе "трудната" победа за  Вихрен с гол в 65-ата минута.

Мачът започна добре за домакините, след като Уго Симоеш удари напречната греда още в 1-ата минута. След това обаче мачът на практика свърши. Вихрен започна да създава положение след положение. Положения за гол имаха Десислав Русев, Младен Стоев и Соуса.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Сантош беше изведен от Маладенис на чиста стрелкова позиция и с диагонален изстрел матира Левашки.  Малко по-късно голмайсторът получи червен картон за удар без топка на Зоран Цветкович. До края на мача домакините не опитаха да изравнят. Изключение прави едно положение в 92-ата минута, когато Фаусто получи топката на границата на полето и стреля, а Лучини с много добро спасяване изби в корнер.

Без напрежение дойде и краят на мача, а реферът Стефан Спасов изгледан отблизо приятелската среща. 800-те човека, които дойдоха на мача, пък си бяха тръгнали преди края на срещата, виждащи, че няма техният отбор да вземе нещо в този мач.