3. Вихрен върти 2:2 с елитния чешки Яблонец

Вихрен върти 2:2 с елитния чешки Яблонец

Вихрен (Сандански) постигна равенство 2:2 с елитния чешки Яблонец, в контролна среща, играна в кипърския курорт Агия Напа. Санданчани изоставаха на два пъти в резултата, но успяваха да изравнят с попадения на Русев и Шукардиня

Вихрен (Сандански) постигна равенство 2:2 с елитния чешки Яблонец, в контролна среща играна в кипърския курорт Агия Напа. Санданчани изоставаха на два пъти в резултата, но успяваха да изравнят с попадения на Русев и Шукардиня.

Ввъзпитаниците на Филип Филипов можеха да поведат още в първите секунди, но Уго Сантош не успя сам срещу вратаря, а добавката на Малденис не уцели вратата.

Вместо да поведат, Вихрен допусна гол малко по-късно. В 5-ата минута Даниел Кусурек излезе зад защитата и без проблеми преодоля Годжев.

В следващите минути българският тим се спаси по чудо от втори гол, като на два пъти нападатели на противника не успяха от изключително чисти позиции.

В 12-ата минута и чехите имаха късмет, след като удар на Валентин Георгиев се отби в гредата, но в 19-ата нямаше какво да ги спаси - след центриране на Сантош чехите отбиха топката към Русев, чийто удар с левия крак възстанови равенството.

До края на първата част и двата тимаха имаха не лоши положения, но нов гол така и не падна. В 58-ата минута Мануел вкара топката в мрежата на Яблонец, но бе в засада, а в 64-ата Вихрен отново изоставаше в резултата, след като Латафа се извиси над всички при изпълнение на корнер и реализира за 2:1.

Не бяха изминали и 10 минути от гола на 9-ия в чешката Гамбринус лига, когато Вихрен изравни след куриозно попадение. Мануел стреля в гредата от пряк свободен удар, а топката се удари в Шукардиня и влетя в мрежата на резервата Зих - 2:2.

Бразилецът Шукардиня можеше и да донесе победата на Вихрен, но негови удари за малко не попаднаха в целта в края на срещата.