3. Вихрен вкара 5 на новака Велбъжд в Кюстендил

Вихрен вкара 5 на новака Велбъжд в Кюстендил

С тази победа футболистите от Сандански вече имат пълен актив от 6 точки от двата мача

Втора поредна победа постигнаха футболистите на мъжкия отбор на Вихрен от началото на новото първенство на ЮЗ трета лига. Това всъщност бяха и първите спечелени три точки като гости срещу новака в групата – Велбъжд Кюстендил.  През цялото време на срещата четата на Здравко Лазаров атакуваше от всички страни отбора на домакините. Първият гол в срещата падна в 12-та минута при бърза контраатака на гостите. Александър Якимов с прецизно центриране насочи кълбото към Методи Костов, който от воле го изпрати неспасяемо в мрежата  на противника за 0:1. В 32-ра минута след центриране от ъглов удар, изпълнен от Никола Георгиев, включилия се в помощ на нападението Даниел Златков  глава простреля стража на домакините за 0:2. Минута по-късно Александър Якимов изведе Атанас Чепилов през вратата  на домакините и резултата стана класически – 0:3.

През второто полувреме отново гостите от Сандански диктуваха нещата на терена, но следващите два гола паднаха едва в последните минути на двубоя. В 85-та минута Никола Георгиев тръгна от дълбочина директно срещу вратата на Велбъжд, преодоля изпречилите му се защитници, вида свободния Методи Костов, който насочи отправеното към него кълбо по диагонал в далечния ъгъл зад стража на домакините за 0:4. В 87-ма минута централният нападател на Вихрен Методи Костов изведе Кристиян Николов пред вратата на домакините и последният не сгреши за 0:5. В 72-ра минута от фаул Никола Георгиев от Вихрен разтресе дясната странична греда зад вратаря на Велбъжд.

С тази победа футболистите на Вихрен вече имат пълен актив от 6 точки от двата мача и гледат уверено към челото на таблицата.