3. Втора загуба за Левски в Кипър

Втора загуба за Левски в Кипър

"Сините" губят с 0:2 от Легия Варшава след две дузпи. Гошо Петков отново се превърна в главно действащо лице

Шампионът на България Левски записа втора загуба по време на втория подготвителен лагер на тима в Кипър. „Сините” претърпяха поражение от вицешампиона на Полша Легия Варшава с 0:2. Георги Петков отново се превърна в отрицателен герой, след като за негово нарушение в наказателното поле поляците отбелязаха първия гол от дузпа десет минути преди края, а след това Веселин Минев повтори упражнението, от което произлезе и вторият гол за тима от полската столица.

Любопитен факт е, че Левски получи четири гола от бялата точка, откакто започна лагера в Кипър.

Левскарите наложиха натиск от самото начало на срещата. Най-напред в 4-ата минута Мирослав Антонов, който отбеляза дебютния си гол за „сините” миналия мач – срещу Динамо Минск – пропусна сам срещу вратаря, а в 9-ата минута Жоазиньо нацели напречната греда.

Димитър Телкийски напусна рано терена, след като бе фаулиран грубо в 23-ата минута и отстъпи мястото си на Николай Димитров. Така Мечо се присъедини към Цветан Димитров, Божидар Митрев и Майъл Тевия, които изпитваха различни болежки за този двубой и го пропуснаха.

Последва раздвижване в тима на Легия, но Петков с решителни намеси отказа бързо поляците. Левски бе отборът, който изцяло диктуваше събитията на терена в края на полувремето. С пропуски се отличиха Сърмов, Александров и резервата Ники Димитров.

След подновяването на играта Георги Иванов извърши само една смяна. На мястото на Жоазиньо в игра се появи Дарко Тасевски. По този начин македонецът зае мястото зад нападателя, а Сашо Александров се премести вдясно на нападението на „сините”.

През второто полувреме Левски не успя да създаде нищо пред вратата на Легия. Поляците пък направиха пропуск в 68-ата минута, когато Шалаховски остана сам срещу Гошо Петков, който обаче се справи блестящо за пореден път през зимната подготовка и изби.

Подобно на мача с Динамо Минск обаче, когато Петков получи директен червен картон, днес той отново се превърна в главно действащо лице. В 79-ата минута стражът на „сините” фаулира в наказателното поле откъсналия се Гжелак и главният рефер посочи бялата точка. Ивански реализира дузпата.

След само четири минути по-късно Веселин Минев спъна Шахаловски в полето на Левски. Ивански отново не сбърка срещу Петков – 2:0. В 85-ата минута реферът пък отмени гол на Георги Христов и не допусна поне до почетен гол възпитаниците на Георги Иванов.

Така Левски загуби за втори път в Кипър, след като бе победен с 0:3 от молдовския Шериф Тираспол. "Сините" имат и две победи - с 5:0 над Прибрам и с 1:0 над Динамо Минск.

На 15 февруари Левски излиза срещу Слован Либерец в последната си контрола на Острова на Афродита.