3. Второ поредно нулево реми за Славия (ВИДЕО)

Второ поредно нулево реми за Славия (ВИДЕО)

Лудогорец остава на върха в "А" група

Второ поредно нулево реми на свой терен допусна Славия. Отборът завърши 0:0 срещу Литекс в двубой от шести кръг на "А" група.

По този начин двата отбора остават в топ 3. Литекс е с 12 точки на второ място, а веднага след тях са Славия с 11. На първото място с 13 е тимът на Лудогорец.

През първото полувреме Славия задържаше по-дълго топката и доминираше, а Литекс търсеше всяка възможност за контри.

В 28-ата минута Карачанаков стреля опасно от фаул, но топката мина малко встрани от вратата на гостите.

Ловчанлии отговориха с чудесна атака в 30-ата минута, когато Марио Кирев направи чудесно спасяване.

Мбарга и Карачанаков пропуснаха добри положения за Славия, но в решителния момент не стреляха точно от границата на наказателното поле.

Второто полувреме бе много по-скучно. Най-чистата ситуация в двубоя дойде в 68-ата минута, когато Карачанаков не успя да засече центриране на Манзоро от няколко метра пред вратата.

Литекс можеше да отмъкне трите точки в допълнителното време. Асприля стреля мощно и топката срещна страничния стълб зад Кирев.

Така Славия прекъсна серията си от три поредни загуби срещу Литекс за шампионата. Равенството между двата тима пък е 12-о в 43-ия мач помежду им.

За играч на мача бе определен вратарят Марио Кирев.

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача