3. Янтра надви дубъла на Ботев Пд под снега в Габрово

Янтра надви дубъла на Ботев Пд под снега в Габрово

Мрак прекрати временно мача на ст "Христо Ботев"

Янтра (Габрово) спечели с 1:0 домакинството си на дубъла на Ботев (Пловдив) от 26-ия кръг на Втора лига.

Четвърт час след началото централният нападател на тима на Сашо Ангелов - Иван Петков, докосна гола и откриването на резултата. Ударът на Цар Иван обаче се спря в гредата. В края на първото полувреме арбитърът прекрати временно срещата заради снеговалеж и мрачните облаци, които надвиснаха над стадион "Христо Ботев".

В 51-ата минута пловдивчани бяха близо до изравнянето, но Емил Колев не сполучи пред вратата на домакините. Четири след това Георги Върбанов реализира единствения гол в мача, след самостоятелен пробив. Малко по-късно габровци стигнаха до второ попадение, но то беше отмнено от съдийската бригада, водена от Мартин Марков.

Янтра е на 12-о място с 27 точки, с три повече от Ботев Пд II, който е 13-и.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение