3. Ясен Петров: Съдията даде несъществуваща дузпа за Берое, а нас ни ощети

Ясен Петров: Съдията даде несъществуваща дузпа за Берое, а нас ни ощети

„Иска ми се да вярвам, че спорните решения са продиктувани от младостта му”, обяви пловдивския Джанини

Старши треньорът на Левски Ясен Петров разкритикува остро съдийските отсъждания на главния рефер на мача в Стара Загора срещу местния Берое - Таско Тасков.

Според наставника на "сините", реферът, който отсъди дузпа в полза на домакините за игра с ръка на Мариян Огнянов, не е дал "чист наказателен удар" в полза на столичани в заключителните минути на срещата.

Двубоят в Стара Загора все пак приключи с успех за Левски с 3:2 с гол в края на новото попълнение Жанвион Матондо, появил се като резерва минути преди да се разпише.

„Трудна, но сладка победа за нашия тим, заслужена при това”, обяви Ясен Петров веднага след срещата. „Получи се един открит двубой с много ситуации, повечето в нашата полза.

Ние и преди това играхме на добро ниво, но сега показахме, че можем да реализираме положения, а демонстрирахме и характер, защото домакините на два пъти успяваха да изравнят, но ние не спряхме да търсим трите точки до края.

Вкарахме три хубави гола и пак казвам – заслужено победихме. За мен обаче при положението, в което бе отсъдена дузпа в тяхна полза, нямаше умисъл в играта с ръка на Мариян Огнянов, а и топката не отиваше към вратата.

Така, че това за мен бе грешка на рефера, който даде несъществуваща дузпа на Берое, а нас ни ощети, тъй като не отсъди нарушение в наша полза в края на срещата.

Реферът не показа еднакъв критерии в отсъжданията си спрямо двата отбора и аз искрено се надявам, че за това е повлияла младостта му, а не някакви други подбуди”, допълни пловдивския Джанини.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение