3. Юли Попев с разбита уста от дербито с Беласица

Юли Попев с разбита уста от дербито с Беласица

Сърцатият защитник на Пирин Юлиян Попев е разбита уста от дербито с Беласица, което „орлетата” спечелиха с 5:1 в Петрич.
Треньорът Костадин Герганчев коментира, че футболистът му е ударен в устата още през първото полувреме. Въпреки сериозния удар Попев остана на терена до края, дори се отчете с две попадения в последните минути на двубоя.

С оплаквания в глезена е и другият защитник Иво Тренчев. Двамата ще бъдат готови за следващия сблъсък, който е чак на 4 април (сряда) с Хебър в Пазарджик. В предстоящия кръг „орлетата” почиват и това ще даде възможност на контузените да се възстановят.

Следващият домакински мач на Пирин е на 8 април (неделя), когато на стадион „Христо Ботев” гостува столичният Септември.

Относно дербито с Беласица, треньорът Костадин Герганчев коментира, че мачът е бил труден до втория гол на „орлетата”. След това ясно си проличало, че Пирин е по-класният отбор и изразителната победа е напълно заслужена. По думите му вече и футболистите започват да се сработват помежду си.

Пирин (Благоевград) има вече 52 точки и се намира на второ място в класирането на Югозападната „В” група.Лидер с 57 точки продължава да бъде Пирин (Разлог).
Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)