3. ЗА КУПАТА: Спартак (Вн) стигна до мач с Лудогорец, Хебър приема ЦСКА

ЗА КУПАТА: Спартак (Вн) стигна до мач с Лудогорец, Хебър приема ЦСКА

Три отбора от Трета лига продължават напред, радост в Тервел, Ямбол и Горна Оряховица

Пет мача от втория кръг на Купата на България се изиграха в днешния ден. В тях, единственият, който се реши с дузпи беше между Септември Тервел и Янтра, като габровци загубиха с 1:4.

Спартак Варна пък си осигури мач с Лудогорец, след като “соколите” надвиха с 3:0 Надежда (Доброславци) в гостуването на тима от 2-ия кръг на надпреварата. Попаденията бяха дело на Александър Стефанов (29), Иван Пенев (35) и Иван Колев (80).

Първите два гола дойдоха след центрирания на Даниел Начев от статични положения. През втората част дебютира Колев, който се отчете с гол.

Нападателят можеше да отбележи и хеттрик, но първо пропусна отлична възможност, а в 74-ата минута негово попадение бе отменено поради засада. "Соколите" приемат Лудогорец на 23 септември в директен мач за класиране на осминафиналите.

По същото време Хебър Пазарджик срещна сериозни затруднения срещу сочения за аутсайдер отбор на Витоша Бистрица, но все пак спечели след продължения с 4:1 в мач от втория кръг за Купата на България.

По този начин възпитаниците на Николай Митов ще се изправят срещу ЦСКА в следващия кръг от надпреварата. На стадиона в Бистрица първото полувреме завърши без голове, а малко след изтичането на час игра Живко Петков даде аванс на гостите от Пазарджик. В 75-ата минута обаче Цветомир Вачев изравни и така вкара мача в продължения.

В тях Хебър бе безкомпромисен и вкара три безответни попадения. Живко Петков отбеляза второто си попадение в мача, а с голове се отчетоха още Георги Търтов и Ивайло Тодоров. Хебър ще се изправи срещу ЦСКА в третия кръг на турнира за Купата на България, като двубоят ще бъде в Пазарджик на 22 септември.

В останалите срещи Ямбол победи с 1:0 Струмска слава, а Локомотив (Горна Оряховица) надви Нефтохимик с 2:1 след продължения.