3. Заралии „осветиха” стадион „Берое” с победа над Славия (видео)

Заралии „осветиха” стадион „Берое” с победа над Славия (видео)

Под прожекторите на чисто новото си осветление футболистите на Берое спечелиха с 1:0 и сложиха край на победната серия на "белите"

Отборът на Берое победи гостуващия Славия с 1:0 под прожекторите на чисто новото си осветление в първи мач от 11-ия кръг на „А” група.

Пред погледите на малко повече от 6000 зрители, които създадоха невероятна атмосфера на стадиона под Аязмото, единственото попадение за заралии отбеляза Емил Ангелов в 31-ата минута. Мачът ще се запомни и с 10-е жълти картона, които показа главният рефер Ивайло Стоянов.

Двубоят започна с леко предимство на гостите от София. Въпреки това в началните минуте головите опасности пред двете врати липсваха. Най-активен през първата част за „белите”, които в тази среща играха с резервните си черни екипи бе Галин Иванов, който направи няколко опасни пробива. До чисто голово положение през първите 45 минути обаче момчетата на Мартин Кушев така и не стигнаха.

Не така стояха нещата пред вратата на Стефано Кунчев. Постепенно футболистите на Берое се отпуснаха и заиграха по-освободено. Бързоногият Петър Димитров на няколко пъти развинти отбраната на Славия по дясното крило и на два пъти имаше възможност да се разпише.

Така се стигна до 31-ата минута, когато отново юношата на Левски бе замесен. След чудесно центриране от дълбочина, Петър Димитров овладя топката на гърди, но последвалият удар бе блокиран от Радослав Димитров. При добавката от десетина метра обаче Емил Ангелов бе безпощаден, взривяйки препълнените трибуни. Докрая на първата част Бабангида имаше още един шанс да се разпише, а страхотен удар от воле на Слави Жеков в продължението като по чудо не попадна в целта.

През втората част играта значително се накъса и изнерви, доказателство за което бяха многото жълти картони, които показа Ивайло Стоянов – цели 8 след почивката. Опасностите пред двете врати за сметка на това бяха значително по-малко. Най-сериозното положение се откри пред Стефан Велев, който нахлу в наказателното поле на Славия, но силният му удар му от точката на дузпата премина над напречната греда. Гостите пък така и не успяха да намерят очертанията на вратата, пазена от Ивайло Иванов.

Така отборът на Берое записа трети пореден успех и сложи край на серията от пет поредни победи на Славия. Благодарение на спечелените три точки заралии имат вече 10 в актива си и заемат 12-а позиция, докато "белите" са 6-и с 19 пункта.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч