3. Жалко: Червен картон и загуба от Андора лишиха юношите от Евро 2024 (ВИДЕО)

Жалко: Червен картон и загуба от Андора лишиха юношите от Евро 2024 (ВИДЕО)

Футболист на Славия влезе като резерва и 9 минути по-късно бе изгонен

Юношеският национален отбор на България до 19 години пропусна чудесен шанс да продължи към Елитния кръг, след като в последния си мач от група 3 на квалификациите за Европейско първенство отстъпи на Андора с 1:2.

По този начин българският тим остана на последното 4-о място в групата, само с 2 точки. Напред продължават Шотландия и Сърбия, а британците са победители в групата заради успеха с 2:1 и вече имат 7 точки. Андора е на 3-о място с 3, а българите са с 2.

Още във 2-ата минута Чунг Нгуен До опита шанса си да вкара, но вратарят на Андора спаси. Постепенно играта се поизравни и гостите от малкото пиренейско княжество поизравниха играта. Българите владееха повече топката и в края на първата част откриха резултата чрез футболиста на Славия Мартин Георгиев. Захари Атанасов центрира от ъглов удар, топката попадна у Преслав Бачев, който стреля. Вратарят на Андора Мейрелес отби, но право в Георгиев, който довкара при добавката.

Второто полувреме започна ужасяващо за българите. Жан Хума изпълни фаул за Андора в 51-ата минута, защитникът Биел Бора подложи крак и излъга вратаря Божев. Нещастията за България продължиха в 54-ата минута, когато влезлият само преди 9 минути Кристиян Балов, играч на Славия, беше отстранен с директен червен картон.

Андора направи пълен обрат чрез Алекс Корнея Молинс в 65-ата минута, разписал се след ново центриране от статично положение.

След 75-ата минута пусна в игра Кристиян Грозданов, Неджиб Хаджъ и Петър Кирев и играта се пренесе изцяло пред вратата на Андора. Кирев, централният защитник Маринов, Грозданов стреляха, но или топката минаваше в страни, или вратарят на Андора спасяваше.

В другата среща Шотландия победи Сърбия с 2:1 и по този начин оглави потока. Магнус Макензи откри резултата в 42-ата минута, а Малаки Шарп удвои в 90-ата. Сърбите върнаха едно попадение от дузпа в 7-ата минута на добавеното време чрез Йован Милошевич.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия