3. Жардел донесе победата на Черно море над Локо (Сф) с дебютния си гол (видео)

Жардел донесе победата на Черно море над Локо (Сф) с дебютния си гол (видео)

Черно море (Варна) успя да вземе трите точки след победа с 1:0 над столичния Локомотив

Отборът на Черно море (Варна) успя да победи с 1:0 тима на Локомотив (София) в мач от 12 кръг на "А" ПФГ. В герой за домакините на стадион "Тича" се превърна бразилската залязваща звезда Марио Жардел. Той влезе в игра в 62-та минута на мача и само четири минути след това вкара за варненци.

Двубоят започна трудно, като борбата между двата състава беше повече в центъра на терена. Тревната настилка във Варна впечатли със лошото си състояние и топката постоянно подскачаше при игра по земята. Още в 9-та минута на мача Локомотив можеше да излезе напред в резултата.

Дерек Асамоа проби отляво, подаде към Генков, който не успя да отправи удар и топката стигна до Искрен Писаров. Той от своя страна не можа да уцели напълно празната врата, стреляйки в аут.

През следващите минути играта отсъстваше, давайки място на здравите единоборства и тежките сблъсъци. В 31-та минута Бачев беше принудително сменен, след като се контузи сам, правейки шпагат в централната зона на терена.

Следващото по-интересно положение пак беше пред вратата на Денчев. Минута преди края на първата част Калоян Караджинов отправи страхотен удар, топката се отклони в Дяков и срещна горната греда на варненската врата.

Секунди по-късно Антон Генов имаше възможност да отсъди дузпа в полза на Черно море, заради игра с ръка на защитник на Локо, но съдията реши, че е неволна и замълча. Така завърши първото полувреме.

Втората част започна с лек натиск на домакините. Варненския отбор стоеше по-добре на терена и сякаш се събуди от съня, в който беше потънал през първите 45 минути.

В 62-та минута Марио Жардел влезе на мястото на Георги Божилов. Натежалият бразилец успя да поведе своите към победата в 66-та минута, вкарвайки за 1:0. Жардел се оказа сам на границата на малкото наказателно поле на Пейков и не сбърка.

След голът гостите се устремиха към изравнително попадение, но такова не идваше. Владо Манчев влезе в игра на мястото на Дяков. В 74-та минута Локо бяха близо до гол. Удар с глава на Дерек Асамоа след центриране отдясно мина на сантиметри от вратата на Денчев.

В последните минути столичният тим имаше още един шанс да вкара след меле в наказателното поле на Черно море, но до попадение не се стигна. До края играта беше накъсвана често и няколко футболисти от двата отбора получиха жълти картони. Така Черно море успя да се добере до победата с 1:0, а Локомотив отново показаха, че не се справят на ниво далеч от дома

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение