2. Борусия (Дормунд)
  3. Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Борусия Дортмунд допусна втора загуба от началото на сезона, като отстъпи с 1:2 при гостуването на Унион Берлин. Така „жълто-черните“ влязоха в серия – победа-загуба-победа-загуба. Преди това те спечелиха срещу Хайденхайм, после загубиха от Щутгарт, победиха Бохум и сега отново допуснаха поражение.

Столичани поведоха с два гола до почивката. Първо Кевин Фогт отбеляза от дузпа в 26-ата минута, а Вертесен отбеляза второ попадение в 45-ата минута. Юлиан Риерсон върна едно попадение в 62-ата минута.

В 24-ата минута Нико Шлотербек извърши нарушение срещу футболист на домакините, а Кевин Фогтс отбелява от бялата точка за 1:0.

Малко преди почивката топката стигна до Йорбе Вертесен, който стреля по тревата и топката влезе в средата на вратата за 2:0.

В средата на второто полувреме Дортмунд върна един гол. Юлиан Риерсон пое подаване от свой съотборник и без колебание отбеляза за 2:1.

В 75-ата минута Дониел Мален падна в наказателното поле на Унион Берлин, поиска дузпа, но не получи такъв.
До края на двубоя гостите опитаха да стигнат до изравнителния гол, но така и не успяха.

В другите мачове от кръга Бохум победи Волсфбусг с 3:1 като гост, Вердер загуби от Фрайбург с 0:1 у дома, а Леверкузен и Холщейн направиха 2:2.

Шахин: Можехме да решим мача много по-рано

"Това все пак беше заслужена победа и много добър старт за нас", отчете треньорът на Борусия (Дортмунд)

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)