2. Ботев (Пд)
  3. Валентич: Невероятно представяне на Левски, сбърках със смените! (ВИДЕО)

Валентич: Невероятно представяне на Левски, сбърках със смените! (ВИДЕО)

"Топката идва в краката ни, а ние не знаем какво да правим с нея"

Треньорът на Ботев (Пловдив) Азрудин Валентич сподели впечатленията си след поражението с 0:2 от Левски на „Герена“.

"По време на подготовката за този мач знаехме, че Левски ще насища халфовата си линия. Мисля, че през първото полувреме това беше проблем за нас. Когато нямаш добро позициониране, изразходваш много енергия. Загубихме страшно много единоборства в средата. Това беше невероятно представяне на Левски.

Променихме тактиката през второто полувреме, преминахме с четирима в линия. Първите 15 минути бяха много добри за нас. Имахме добри атаки, но трябваше да сме много по-ефективни. Имахме и една 100-процентова ситуация, която бе пропусната от Па Конате.

Когато направихме смените, което беше грешно решение, загубихме ориентация и загубихме предимството си. Вместо да прехвърлим топката с дълъг пас напред, ние взимаме грешно решение и противникът отбелязва.

Когато днес наситихме халфовата линия в центъра на игрището, ние трябваше да пращаме топката на фланга. Губим увереност и когато топката дойде в краката ти, ние не знаем какво да правим с нея. Трябва да мислиш къде и как да подаваш. Не мога да кажа, че моите футболисти нямаха добро отношение в мача, но трябваше да играем малко по-логично, а и Левски е много добър тим.

Загубихме страшно много единоборства в средата. Това беше невероятно представяне на Левски. Минахме с четирима в защита и сменихме нещата в атака. Първите 15 минути на второто полувреме бяха много добри за нас, но трябваше да бъдем по-ефективни“, коментира Валентич.

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо