2. Бойни спортове
  3. Европейската шампионка Стойка Петрова стана спортист номер 1 на Русе за 2014 година

Павел Сяров получи приза за най-успешен треньор

Състезателката на боксов клуб "Русе" Стойка Петрова беше определена за спортист номер 1 на Русе за 2014 година в анкетата на спортните журналисти, организирана от местния вестник "Утро" и oбщина Русе. Петрова е европейска шампионка за жени, пета на световното първенство, носителка на купа "Странджата", шампионка на международни турнири през годината в Турция, Доминиканска република, Мароко и шампионка на купа "България".

Втора се нареди боксьорката Севда Асенова, също от клуб "Русе", която е европейска вицешампионка за жени, а трети е състезателят по карате, джу-джицу, Тодор Събев от клуб "Динамо"- бронзов медалист на световно първенство за мъже и европейски шампион по карате за мъже.

За треньор на годината беше обявен треньорът на националния отбор по бокс за жени и на боксов клуб "Русе" Павел Сяров. Той е наставник на Стойка Петрова, Светлана Каменова, Севда Асенова и Петър Йорданов, а неговият клубен женски тим е носител на купа "България" и държавен шампион.

Награда за приложник номер 1 получи Славейко Петров, който има три златни медала на държавно първенство, един сребърен и два бронзови на Световното първенство в Стара Загора. Всички отличени получиха грамоти, кристални статуетки и парични награди.

От името на председателя на Българската федерация по борба Валентин Йорданов бяха връчени и статуетки "Спортен Олимп" за най-добър спортист, треньор и отбор на годината. За втора година с грамоти бяха отличени и трима учители по физическо възпитание и спорт, водили отбори, класирали се на призови места на финали на ученически игри.

След церемонията треньорът Павел Сяров заяви, че наградата е признание за труда, който полага. "През тази година ни предстои подготовка за европейските игри в Баку, които са през юни, а главната цел е подготовка за олимпийските квалификации, които са световното първенство през февруари догодина", каза още Сяров.

Благовест Неделчев на четвъртфинал на Европейското

Благовест Неделчев донесе нова победа на България на Европейското първенство за мъже и жени до 23 години

Пламен Палев ще спори за титлата, други двама за бронза

Финалите са в неделя вечер

Радослав Росенов с летящ старт на Европейското по бокс

Поражение на старта допусна Николай Маринов

Четирима българи в първия ден на Европейското първенство по бокс в София

Четирима българи ще се качат на ринга още в първия ден на Европейското първенство за мъже и жени до 23 години

Мисия WINBET FIGHT NIGHT раздава билети за боксовото шоу Махмуд Чар - Кубрат Пулев

Вижте как можете да ги спечелите

Слави Бинев: Изглежда 2024-а е годината на българското таекуондо, направихме толкова много исторически неща

Президентът на Българската федерация по олимпийско таекуондо Слави Бинев заяви, че е доволен от представянето на националите на Световното първенство

Копривленски с престижна победа в Осака

Стоян Копривленски победи кикбоксьора от Осака Джинку Ода и стана шампион на K1 World GP

Фюри се закани на Усик

Британският боксьор Тайсън Фюри заяви, че ще търси победа с нокаут срещу украинския шампион Олександър Усик