2. Бойни спортове
  3. Още един медал за юношите ни в Анапа

Още един медал за юношите ни в Анапа

Емирджан Мехмед се класира за полуфиналите в категория до 63 кг

Още един медал си осигуриха българските боксьори от европейското първенство за юноши и девойки в Анапа, Русия.

Емирджан Мехмед се класира за полуфиналите в категория до 63 кг и така си гарантира най-малкото бронзово отличие от шампионата. На ¼-финалите той победи арменеца Вахан Манукян.

За жалост, другите ни двама ¼-финалисти, които боксираха във вечерната сесия, претърпяха загуби и отпаднаха. Красимир Джуров отстъпи пред азера Али Заманов в кат. до 48 кг. Николай Зафиров не успя да се справи с италианеца Ясин Херми при 70-килограмовите.

Така България ще има 4 медала от европейското, след като по-рано днес поне бонз си осигуриха Радослав Росенов (кат. до 46 кг), Ясен Радев (52) и Уилям Чолов (66 кг).