2. Бойни спортове
  3. Сребро за Чолов от Европейското по бокс в София

Сребро за Чолов от Европейското по бокс в София

Българинът загуби финала от украинец

Уилиам Чолов стана сребърен медалист на европейското първенство по бокс за мъже и жени до 23 години в столичната зала „София“.

Във финала в категория до 75 килограма при мъжете българинът отстъпи с 1:4 гласа на Джамал Кулиев от Украйна.

Още от първите секунди на срещата Чолов и Кулиев се хвърлиха смело в атаки, което доведе до много на брой точни попадения и от двете страни.

С изключение на съдията от Франция обаче четиримата останали арбитри край ринга дадоха предимство на украинеца след първия рунд.

Във втората част на мача играта стана по-изчаквателна, което даде допълнително предимство на Кулиев и изправи Чолов до стената.

В решителния трети рунд Чолов потърси нокаутиращия удар, който да му донесе успеха, но силите му стигнаха само да отвори аркада над дясната вежда на съперника си и да вземе рунда с 3:2 гласа.

За България това е трето отличие от шампионата и първо сребро. В категория до 60 килограма при мъжете Радослав Росенов завоюва първото място след успех във финала над арменеца Артур Сахакян. В четвъртък Румен Руменов пък си осигури бронз при 67-килограмовите.

Ивет Горанова с титла в Белград

Олимпийската шампионка от Токио 2020 с нов златен медал

Отлично: Радослав Росенов е европейски шампион по бокс

Първа титла за България от форума до 23 години в София

Министър Георги Глушков: Нека има  повече спортисти, за които боксът да бъде кауза и призвание

Министърът на спорта присъства на честванията 100 години бокс

Седем наши борци отиват на световното до 23 г.

Турнирът е в Албания и започва на 21 октомври

Румен Руменов продължи отличната серия за България

България продължава отличното си представяне на Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 23 години

Благовест Неделчев на четвъртфинал на Европейското

Благовест Неделчев донесе нова победа на България на Европейското първенство за мъже и жени до 23 години