2. Бойни спортове
  3. Станимира Петрова остана на крачка от медалите на Световните военни игри

Станимира Петрова остана на крачка от медалите на Световните военни игри

Българката отпадна на четвъртфиналите в боксовия турнир

Българката Станимира Петрова отпадна на четвъртфиналите в категория до 57 килограма на босковия турнир на седмите Световни военни игри в Ухан (Китай).

Бившата световна и европейска шампионка загуби от представителката на домакините Лю Пяопяо с 0:5 съдийски гласа и остана на крачка от медалите.

В първия си мач в Ухан българката, която е знаменосец на страната ни, се наложи категорично с 5-0 над Йохана Гомес от Венецуела.

В категория до 56 килограма Тайсъна пък победи снощи представителя на домакините Линжи Гао с 3-1 съдийски гласа.

Мачът протече изцяло под контрола на многократния ни европейски шампион, като в третия рунд китаецът дори получи официално предупреждение.

Въпреки това изненадващо петият съдия даде равен резултат. Това обаче не попречи на Даниел да вземе мача, а в сряда на четвъртфиналите ще боксира с индиеца Чираг.

До този момент златен медал за България донесе джудистът Ивайло Иванов в категория до 81 килограма.