2. Бойни спортове
  3. Стойка и Аслъхан с последни щрихи в подготовката за Париж

Стойка и Аслъхан с последни щрихи в подготовката за Париж

Двете тренират под ръководството на националния селекционер Ангел Ангелов и Фикрет Ереджебов в Добрич

Стойка Кръстева (51 кг) и Аслъхан Мехмедова (60 кг) изчистват последните детайли в подготовката си преди старта на европейската олимпийска квалификация в Париж.

Двете тренират под ръководството на националния селекционер Ангел Ангелов и Фикрет Ереджебов в Добрич, като лагерът им ще продължи до края на седмицата.

В началото на следващата тимът се прибира в София, откъдето ще отпътува за френската столица.

Турнирът в Париж е от 4 до 8 юни, като Кръстева, която е двукратна европейска шампионка и двукратна световна вицешампионка, се нуждае от една победа, за да спечели квота за олимпийските игри в Токио.

Тя ще се изправи срещу рускинята Светлана Солуянова на 1/4-финал и при успех ще си гарантира място в японската столица. Дори и при загуба обаче Стойка остава с шанс за квота, но вече е зависима от резултатите на останалите боксьорки до финала. Квоти печелят първите 6 в категорията.

Мехмедова пък ще дебютира в Париж. В първия кръг тя ще боксира с гъркинята Николета Пита. При успех Аслъхан ще се изправи срещу косоварката Садику или шведката Алексиусон в директен двубой за квота за олимпиадата. В нейната категория, до 60 килограма, квоти печелят също първите 6 в класирането.