2. Бойни спортове
  3. Страхотен ден за България на Купа "Странджа"!

Страхотен ден за България на Купа "Странджа"!

Шест победи от шест мача за нашите боксьори днес

Шест победи от шест мача и перфектeн баланс за българските национали беше отбелязан в четвъртия ден на Купа "Странджа".

Четирима боксьори от България се класираха за полуфиналите, а още двама достигнаха до четвъртфиналната фаза в 73-ото издание на най-стария международен турнир по бокс в Европа.

Тази година той е със "златен" статут към Диамантената лига и е с награден фонд от 200 хиляди долара.

След победите на Станимира Петрова (54 кг) и Светлана Каменова (57 кг) в следобедната сесия, вечерната осигури още четири повода за радост. Началото беше поставено от Радослав Росенов.

18-годишният дебютант в турнира при мъжете се класира за полуфиналите в категория до 60 килограма. Националът изнесе истинско шоу за публиката и победи по категоричен начин Симоне Спада от Италия с 5:0 съдийски гласа. Българинът видимо се забавляваше на ринга, като показа значително по-висока класа. В петък, за място на финала, той ще се изправи срещу друг италианец - Джанлука Русо.

На четвъртфинал в четвъртък са и двамата български участници при 75-килограмовите. Уилиам Чолов, който подобно на Росенов също е дебютант в мъжкия бокс, се справи с естонеца Максим Любимов. Младият талант проведе срещата много точно и премерено. В типичния си стил той нанасяше бърза серия от комбинации, след което с отлично придвижване по ринга избягваше контрите на съперника. Тактика, която му осигури и победата с 5:0 гласа. За място на полуфинал утре той ще срещне Миндаугас Гедминас от Норвегия.

Същото направи и Рами Киуан. Българинът победи с 5:0 съдийски гласа Омурбек Маманов от Киргизстан. Двамата направиха сравнително равностойни първи два рунда. В третия обаче Киуан показа висока класа и завидно самочувствие, като буквално танцуваше по ринга, за да отстрани съперника си. В четвъртък той ще се изправи срещу казахстанеца Нурканат Раис.

Отличната серия беше затворена от Йордан Морехон. При най-тежките (+92 кг) той победи Йонас Язевичиус от Литва и се класира за полуфиналите. Натурализираният кубинец си осигури минимум бронзово отличие, след като показа по-богат арсенал от удари и с по-мощни и точни попадения отказа съпротивата на литовеца. В опит да се класира за финал Морехон ще срещне Нелви Тяфак от Германия.