2. Бойни спортове
  3. Три златни медала грабнаха българите на Световната купа KWU Варна

Три златни медала грабнаха българите на Световната купа KWU Варна

Оспорвано преминаха двубоите за Световната купа KWU Варна за юноши, девойки и кадети, които се проведоха в Спортно-оздравителния комплекс в Камчия. Участниците наброяваха близо 400 каратеки от 27 държави, от които 13 български спортисти спечелиха отличия, съобщи ТОПСПОРТ.

Първи златен медал за България завоюва Генчо Вътев при 14-15-годишните в кат. до 70 кг. Той грабна почетното първо място, а малко след него, в същата възрастова група, но кат. 70+ кг., Атанас Димов зае третото място. Успехи за България в тази възрастова групата донесоха и представителки от нежния пол. Александра Иванова спечели бронзов медал в кат. 60 кг., а Никол Вътева и Диана Харизанова заеха второ и трето място в кат. 60+ кг.

При 16-17 годишните девойки Александра Бондокова и Катерина Стоева завоюваха бронз и сребро в категорията до 55кг, а Дилара Фейм се присъедини към победителите с бронз в категорията до 65 кг. С бронзов медал се окичи и Николай Станчев в кат. 75кг.

Моника Стоянова зае трето място за България при 18-21 годишните в кат. до 60 кг. Ростислав Тодоров зае 4-то място в категория в 75 кг. Злато при жените донесе Христиана Димитрова в кат. 60+ кг. Голям успех имаше и за Виктор Колев в същата възрастова група, който спечели златото в кат. 85+ кг. Двата нови световни шампиони на България заслужено получиха и специалните награди - Християна за нокаут и Виктор за най-добра техника и също за атрактивен нокаут.

Световната купа KWU Варна се проведе в рамките на международния летен лагер на KWU и БККФ, който тече в момента в Камчия. Специални гости и съдии на първенството бяха светила в бойните изкуства, сред които Шихан Акира Масуда, Шихан Франциско Фильо, Шихан Семи Шил и още много други бойни легенди, които също така водят и свои тренировки в рамките на лагера.

Днес започва и друго важно събитие - Световната купа KWU за мъже и за жени в отворена категория. Тя ще се проведе на същото място с начало в 10:00 часа. Записалите се български бойци са 6-ма, като тяхното представяне на татамито ще стане ясно в края на деня.

Всички срещи от двубоите и пълните резултати на Световната купа KWU Варна може да проследите на сайта на Световния киокушин съюз.