Усик оваканти титлата на Международната боксова федерация

Това е моят подарък за вас на 21 септември, обяви украинецът

Професионалният боксьор Олександър Усик е овакантил пояса на Международната боксова федерация (IBF) в тежка категория, обяви украинецът пет седмици след като стана абсолютен световен шампион.

Новината идва след като задължителната защита на титлата на IBF от страна на Усик срещу претендента Филип Хъргович от Хърватия остана висяща, а британецът Даниел Дюбоа спечели временната световна титла на IBF, побеждавайки Хъргович по-рано този месец.

37-годишният Усик поиска да не му отнемат пояса на IBF, за да защити абсолютната шампионска титла, когато се изправи срещу Фюри в реванша между двамата през декември, но сега ще се разиграват само титлите на WBC, WBO и WBA. Титлата на IBF в тежка категория, която Усик притежава от 2021 година, ще може да бъде спечелена, когато Антъни Джошуа се изправи срещу Дюбоа през септември на стадион "Уембли".

"Антъни и Даниел, знам, че титлата на IBF е важна за вас. Това е моят подарък за вас на 21 септември", заяви Олександър Усик във видео съобщение в социалната мрежа "Екс".

През миналия месец Усик стана първият абсолютен световен шампион в тежка категория от 2000 година насам, побеждавайки Тайсън Фюри с поделено съдийско решение в Рияд, Саудитска Арабия.

Усик добави, че може да се завърне в полутежка категория след реванша с Фюри.

Фюри към Усик: Ще се видим през декември

„Ще трябва да го нокаутирам, защото не мога да спечеля със съдийско решение"

Пет медала за България от Европейското клубно по таекуондо

Завърши Европейското по джудо за полицаи, Румъния е на първо място

Фюри: Усик, идвам за теб!

Британецът е мотивиран да стане абсолютен световен шампион

150 джудисти участват на Европейско първенство за полицаи в София

Схватките са в зала "София"

Титла и четири бронзови медала за България на Европейското първенство по джудо за полицаи