3. Втори медал за България от Европейското по бокс за жени

Втори медал за България от Европейското по бокс за жени

Венелина Поптолева донесе отличието

Венелина Поптолева постигна най-големия успех в досегашната си кариера при жените.

Бившата световна шампионка по бокс за девойки се класира за полуфиналите на европейското първенство в Будва, Черна гора и си гарантира минимум бронзов медал от турнира.

В категория до 52 килограма Поптолева изигра много здрав мач срещу представителката на Чехия Нела Фрейхерова. Двубоят премина равностойно, като българката успя да наложи волята си в първите два рунда.

Тя взе предимство с представянето си в тях, след което удържа на щурма на съперничката си, за да се поздрави с победа с 4:1 съдийски гласа (30:27, 28:29, 29:28, 29:28, 30:27).

За място на финала Поптолева ще се изправи срещу Ема Йокиахо (Финландия). Мачът е на 21 октомври (петък). Това е втори медал за България в Будва, след като по-рано днес Севда Асенова в категория до 48 килограма също се класира за полуфиналите.

По-късно днес Светлана Каменова в категория 57 килограма ще боксира с Мелиса Мортенсен от Дания. При победа Каменова също ще се класира за полуфиналите и ще си осигури медал от европейския шампионат.