2. Челси
  3. В АНГЛИЯ: Челси сложи край на издънките с обрат срещу Астън Вила (ВИДЕО)

В АНГЛИЯ: Челси сложи край на издънките с обрат срещу Астън Вила (ВИДЕО)

Лукаку влезе от пейката и донесе трите точки на лондончани

Челси обърна Астън Вила с 3:1 като гост и записа първа победа след две поредни издънки във Висшата лига. Рийс Джймс си отбеляза автогол, за да даде аванс в резултата на домакините. Жоржиньо изравни от дузпа, а Ромелу Лукаку се появи от пейката и донесе трите точки за тима си на Вила Парк. Той първо вкара, след което изработи дузпа в добавеното време на мача. Жоржиньо оформи крайния резултат с още едно попадение от бялата точка.

Домакините бяха без своя мениджър Стивън Джерард, след като той даде положителен тест за COVID-19 и е поставен под карантина.

В средата на първото полувреме Мейсън Маунт опита центрира, но топката срещна гредата над Емилиано Мартинес. Малко след това Вила поведе, макар и с доста късмет. Мат Таргът центрира, а Рийс Джеймс отклони с глава и топката прехвърли вратаря Менди за 1:0.

Лондончмани отговориха светкавично. В 32-ата минута Мати Кеш не прецени добре ситуацията и атакува топката в наказателното поле, но Хъдзън-Одой го изпревари и защитникът събори съперника. Реферът отсъди дузпа. Жоржиньо изпълни хладнокръвно и прати Мартинес в далечния ъгъл, за да направи 1:1.

На почивката Томас Тухел реагира, като пусна Ромелу Лукаку на мястото на Трево Чалоба. Гостите натиснаха и Кеш отклони центриране към собствената си врата, но право в ръцете на Мартинес. Малко по-късно нямаше какво да спаси бирмингамци. Хъдзън-Одой центрира отлично отляво, а Лукаку изпревари Мингс и майсторски стреля с глава в мрежата, за да отбележи първия си гол в първенството от септември!

Вила се опита да реагира, но в 66-ата минута всичко можеше да приключи. Жоржиньо изведе Маунт, той изпревари Мартинес, елиминира го, но прибърза с изстрела и не намери целта.

В продължението Лукаку реши всичко. Той тръгна мощно, запази топката и в наказателното поле Конса го събори. Това бе втора дузпа, която Жоржиньо отново реализира и оформи крайното 3:1!

АСТЪН ВИЛА - ЧЕЛСИ 1:3

1:0 Рийс Джеймс (28-авт.)

1:1 Жоржиньо (34.д.)

1:2 Ромелу Лукаку (56)

1:3 Жоржиньо (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АСТЪН ВИЛА: Мартинес, Таргет, Кеш, Мингс, Конса, Дъжлас Луис, Рамзи, Сансън, Уоткинс, Буендиа, Ингс

ЧЕЛСИ: Менди, Силва, Чалоба, Рюдигер, Джеймс, Канте, оржиньо, Алонсо, Маунт, Хъдсън-Одой, Пулишич

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)