2. Черно Море
  3. Блестящ Ратников донесе първата победа за Черно море на лагера в Турция

Блестящ Ратников донесе първата победа за Черно море на лагера в Турция

Отборът на Черно море победи с 2:0 словенския Хит Горица и по този начин записа първа победа в последната си контрола на турска земя, съобщиха от пресслужбата на варненци.

Отборът на Черно море победи с 2:0 словенския Хит Горица и по този начин записа първа победа в последната си контрола на турска земя, съобщиха от пресслужбата на варненци. Головете за "моряците" бяха отбелязани от правещият много силни игри със зелено-белия екип естонец Даниил Ратников, който и в този си мач не изневери на себе си и демонстрира силен футбол.

Първият гол за Черно море бе отбелязан в 30-ата минута на първото полувреме, след като Ратников получи отличен извеждащ пас и не сбърка за 1:0. От там насетне варненци държаха инициативата и логично стигнаха до втори гол (55-та минута) отново дело на Даниил Ратников след пас на Дани Георгиев.

След като поведоха с 2:0, възпитаниците на Стефан Генов продължиха да държат инициативата в двубоя и дори можеха да стигнат и до трети гол, но късметът им изневери.

Общата равносметка на Черно море от изиграните контроли на лагера в Алания е следната: една победа над Хит Горица, една загуба от Университатя Клуж и три равенства срещу Дукла, Пандури и Челик Зеница.

След тази последна проверка на турска земя на "моряците" им предстои прибиране до Варна и в петък отборът ще изиграе последния си спаринг - срещу Черноморец (Бч), преди подновяването на първенството ни срещу Пирин.

Като титуляри за Черно море започнаха: И. Пиргов, С. Александров, Р. Колев, Т. Дяков, М. Тиаго, С. Камазола, Г. Илиев, Г. Божилов, Д. Георгиев, Д. Атанасов, Д. Ратников

Резерви: Денчев, М. Лазаров, Петков, Р. Николов, Адемар, Будинов, Т. Колев, Я. Андреев

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата