2. Черно Море
  3. Черно море надигра Олимпия, но би само с 1:0

Черно море надигра Олимпия, но би само с 1:0

Единственият гол в контролата бе дело на Георги Илиев

Отборът на Черно море победи с минималното 1:0 македонския Олимпия (Балти) в контролна среща, която се игра на стадион „Албена 1”, предаде кореспондент на Novsport.com. През целия мач българският отбор владееше инициативата и пропусна няколко изгодни положения да увеличи преднината си. Единственият гол в мача бе дело на Георги Илиев, а през второто полувреме Адемар уцели напречната греда.

Още в 4-ата минута Адемар влезе в полето на гостите и стреля силно по земята, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. Седем минути по-късно след хубаво подаване на Дани Георгиев към Борносузов, последният стреля на сантиметри над вратата.

В 20-ата минута след меле в полето на Олимпия, бранител на гостите успя с мъка да избие влизащата във вратата топка. След последвалото центриране от корнер, Георги Илиев стреля с глава, но стражът на македонците изби. Само четири минути по-късно натискът на „моряците” даде резултат и те поведоха в резултата. Георги Илиев бе изведен зад защитата на молдовския тим , напредна и стреля, но ударът му бе избит. Коженото кълбо обаче отново попадна в краката на Илиев, който при втория си опит не сгреши – 1:0.

В 27-ата минута Джулиус бе изведен очи в очи с Пиргов, но стражът на българите успя да избие. До края на полувремето Адемар стреля опасно на два пъти, но вратарят на Олимпия успя да избие.

В 52-ата минута бразилецът Адемар със страхотен шут от дъгата нацели напречната греда. 15-ина минути по-късно Илиев центрира към Борносузов, който стреля от точката за изпълнение на дузпи, но бранител на гостите изби. До края на мача играчите на Черно море сътвориха още няколко опасни положения, но до нов гол не се стигна.

Черно море: Пиргов, Домакинов, Дяков, Бачев, Александров, Димов, Борносузов, Адемар, Георгиев, Илиев, Божилов.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата