2. Черно Море
  3. Черно море не можа да се справи с Берое на "Тича" - 0:0

Черно море не можа да се справи с Берое на "Тича" - 0:0

В скучен мач двата тима не си отбелязаха гол

Отборите на Черно море и Берое не можаха да се победат и завършиха 0:0 в междинния 20 кръг на "А" група. Мачът се игра на стадион "Тича" във Варна пред погледа на 4000 зрители. Главен съдия на мача бе Христо Ристосков. Със спечелената точка Черно море зае 5-то място с 33 точки във временното класиране, докато Берое е на 10-то място с 28 точки.

През първото полувреме двата отбора се вкопчиха в люта битка. Черно море и Берое играха предпазливо, което предопредели и липсата на чисти голови положения. Въпреки това в 13-та минута футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа. Силен удар на Борносузов се удари в ръката на Станислав Бачев, но съдията Ристоков прецени, че дузпа няма.

Берое отговори с пропуск на Бачев. В 26-та минута след центриране от корнер защитникът стреля опасно с глава, но Пиргов бе на своя пост и спаси. След това мачът навлезе в спокойно темпо, като Черно море се задоволи предимно с центрирания в наказателното поле на Берое.

Този ход, обаче, не доведе до желания резултат – гол във вратата на Пейков. В края на първото полувреме от Черно море се сетиха, че голове могат да се бележат и от далечно разстояние. Късметът си опитаха Божилов, Дяков и Адемар, но мерникът им изневери.

Второто полувреме предостави повече емоции за хората по стадиона. В 60-та гол на Черно море бе отменен заради засада на Божилов. 5 минути по-късно отново Божилов имаше шанс да открие резултата в полза на домакините, но ударът му премина в аут. Гостите отговориха с добра атака и изстрел на Писаров в 64-та минута, минал на сантиметри покрай вратата на Пиргов.

След 70-та минута Черно море притисна своя съперник. Заков стреля с глава от границата на вратарското поле, но Пейков бе на своя пост и спаси неговия удар. Отново Заков имаше шанс да се разпише в 77-та минута, но ударът му премина над напречната греда. В следващата атака Берое пропусна удобно положение да излезе напред в резултата, но Андонов би в аут.

В края на мача Берое имаше още един шанс да спечели 3-те точки, но ударът на Писаров бе блокиран.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата