2. Черно Море
  3. Черно море отново не победи, завършвайки 1:1 с Дукла

Черно море отново не победи, завършвайки 1:1 с Дукла

Отборът на Черно море не успя да запише победа и в четвъртата си контрола на турска земя, след като завърши наравно 1:1 с втородивизионния чешки тим Дукла, съобщиха от пресцентъра на варненци.

Естонецът Даниил Ратников бе вдигнат на крака за мача и изигра ключова роля в него, като отбеляза и единствения гол за своя отбор в 21-та минута.

"Моряците" и в този спаринг започнаха по-силно и въпреки това отново допуснаха първи гол в своята врата. Футболистите на Дукла откриха в 14-ата минута, след като техен нападател излезе очи в очи срещу Пиргов и го преодоля за 1:0. Седем минути по-късно Ратников успя да изравни, след като бе по-съобразителен при едно остро центриране пред вратата на чехите. След отбелязването на изравнителният гол Черно море взе тотално инициатива в срещата и въпреки че отборът изигра най-силния си мач до момента от лагера си в Турция, възпитаниците на Стефан Генов не успяха да стигнат до победно попадение, съобщиха от официалния сайт на клуба.

Танко Дяков записа едно полувреме, след като се включи в игра след почивката. Както е известно той пропусна първата част от лагера в южната ни съседка, поради това че боледува от бронхит.

Македонският нападател Цветан Чурлинов не бе в групата на Стефан Генов за мача с Дукла.