2. Черно Море
  3. Черно море отстрани Пирин за Купа БФС

Черно море отстрани Пирин за Купа БФС

Черно море победи като гост с 3:0 юношите на Пирин в мач четвъртфиналната фаза на турнира за Купа БФС, предаде кореспондентът на Novsport.com. По този начин "моряците" продължават напред в турнира.

Головете за гостите от Варна вкараха Атанас Илиев в 40-ата, Мустафа Мустафа в 72-ата и Михаил Ангелов в 80-ата минути на мача. Срещата на клубната база на Пирин  в Рилци бе изгледана от новия треньор Стефан Грозданов, изпълнителни директор Малин Халачев от шефа на детско-юношеската школа Емил Кърцелски и от треньора на вратарите във всички национални гарнитури Мирослав Митев.

Домакините от Благоевград държаха инициативата до средата на първото полувреме, когато създадоха някои положения, които се изчерпаха само с дълги подавания към голмайстора на отбора Петър Янкулски.

В последната минута на полувремето най-добрия за Черно море Бекир Расин изведе Атанас Илиев на стрелкова позиция, като прати топката с плътен удар в мрежата на  Благой Стоянов за -1:0.

През втората част гостите заиграха по-спокойно и започнаха да бавят време с ненужно разкарване на топката и лежане по терена. Това пък изнерви домакините, които направиха фрапантни грешки.

В 59-ата минута резервата Георги Найденов пропиля на чистото положение за Пирин след като не успя да си спре топката, когато бе изведен очи в очи със стража на гостите от Янкулски.

Гостите от "морската" столица предрешиха мача в своя полза в 72-ата минута. Тогава Мустафа Мустафа засече центриране отдясно на Михаил Ангелов и не остави никакви шансове на Благой Стоянов за - 2:0. Класическото изражение на резултата придаде Ангелов, който бе най-съобразителен в 80-ата минута, когато грешка в отбраната на домакините бе наказана с трети гол.

Елитната юношеска група на Пирин също записа загуба от Черно море с 1:4. В неделя отново на базата Рилци от 14.30 е междуградското дерби в новосформираната юношеска група между отборите на Пирин (Благоевград) и Пирин 2001 на Ивайло Андонов.

Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата