2. Черно Море
  3. Черно море победи румънци

Черно море победи румънци

„Моряците” се наложиха с 2:0 над Виктория Бранещ

Черно море записа победа в поредната си контрола преди началото на пролетния дял от шампионата.

„Моряците” се наложиха с 2:0 над Виктория Бранещ в мач, играл се на стадион „Тича”. Момчетата на Велизар Попов бяха по-активни през целия мач, докато румънците едва успяваха да сътворят по някоя контраатака. И двете попадения паднаха през второто полувреме на мача, като първия гол реализира именникът днес Тодор Колев, а второто – Домакинов.

Черно море започна в състав Пиргов, Кулибали, Ал.Александров, Ал.Александров, Димов, Борносузов, Бачев, Д.Георгиев, Илиев, Адемар и Божилов. Наставникът реши във втори пореден мач Адемар да играе като ляв халф.

Домакините стартираха уверено срещата. Още в 4-та минута централният нападател на Черно море Божилов бе намерен на добра позиция пред вратата на румънците, шутира остро към долния десен ъгъл, но стражът Бордеану успя да избие с мъка топката. Последваха няколко добри атаки за Черно море, но без успех.

В 40-та минута след неразчетено излизане на гостите, Георги Илиев намери топката от въздуха и стреля без подготовка. След това стражът, който бе извън наказателното поле, изби с ръце, но протестите на футболистите и публиката за изгонване на вратаря не се оправдаха.

Първите 45 минути преминаха при надмощие на домакините от Черно море, но последна преграда в повечето случаи се оказа вратарят на Виктория – Бордеану.

След почивката играта напуснаха Пиргов, Ал.Александров, Ал.Александров, Борносузов, Д.Георгиев, Божилов. На техните места се появиха: Илчев, Домакинов, Лазаров, Заков, Дяков и Колев. В последствие треньорът пусна още Аврамов и Ратников.

След почивката Тодор Колев се включи страхотно, като увенча добрата си игра още в първите пет минути с попадение в 50-та. Тогава Колев бе изведен от Даниел Димов отдясно в наказателното поле, където с премерен и техничен удар с левия крак матира вратаря Бордеану.

Две минути по-късно резултатът набъбна на 2:0. Непосредствено след отбелязването на първия гол, треньорът на Виктория извади вратаря Бордеану и го замени със Стойческу, но на секундата и той бе разкрит. След центриране от корнер на Георги Илиев, Домакинов простреля с глава вратата му за крайното 2:0.

В 72-та минута Черно море сътвори най-красивата атака в мача. Тя бе започната от Тодор Колев, който се подигра с няколко играчи на гостите, напредна по фланга, пусна към Герасим Заков, който с пета върна към нахлуващия Раткинов. В крайна сметка топката се оказа в Аврамов, но след опита му да центрира, топката рикошира в тялото на бранител и тази хубава така не завърши с гол.
Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата